Działanie i zalety oczyszczaczy powietrza

Działanie i zalety oczyszczaczy powietrza
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oczyszczacze powietrza to prawdziwe “must have” w domu każdego Polaka. Dlaczego? Jakich prozdrowotnych korzyści dostarczają? Komu właściwie najlepiej przyda się ten produkt? Na te pytania poznasz odpowiedzi lada moment! 

Jakie funkcje spełnia oczyszczacz powietrza? 

Już sama nazwa produktu wskazuje na jego zastosowanie. Oczyszczacz ma za zadanie usunąć zanieczyszczenia powietrza i poprawić jego jakość. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że niektóre elementy wystroju, w tym meble, zasłony czy dywany stanowią doskonałą przestrzeń dla rozwoju roztocza kurzu domowego. Filar działania stanowi zestaw specjalnych filtrów – wstępnego, węglowego i HEPA (wyróżnia go wysoka skuteczność, umożliwia wychwycenie bakterii, wirusów, grzybów, a nawet smogu). 

Komu dedykowany jest zakup oczyszczacza powietrza? 

W zasadzie to rozwiązanie dla każdego, w szczególności dla alergików. Roztocza kurzu domowego przyczyniają się do uciążliwego nieżytu nosa, w wyniku którego obserwuje się takie objawy jak kichanie, dokuczliwe bóle głowy czy rozcieńczony katar. Długookresowo występujący katar prowadzi do większych komplikacji zdrowotnych w postaci zapalenia zatok przynosowych. Brak oczyszczacza powietrza stanowi niedogodność również dla osób zmagających się z astmą. Pacjentów spotyka nierzadko niedotlenienie organizmu, duszności i utrudnione oddychanie. Wyposażenie mieszkania w tego typu urządzenia niweluje mnóstwo problemów. Jakich jeszcze zalet możesz się po nim spodziewać? 

Argumenty przemawiające “za” nabyciem oczyszczacza powietrza 

Atutów korzystania z oczyszczaczy powietrza nie brakuje. Do grupy zalet zaliczany jest pozytywny wpływ na kondycję zdrowotną przebywających w pomieszczeniu lokatorów. To wszystko za sprawą likwidacji szkodliwych substancji, dymu papierosowego oraz powstającego kurzu. Obsługa sprzętu nie wymaga większych umiejętności. 

Na rynku znajdują różne modele, dostosowane do indywidualnych preferencji wizualnych. Podejmij świadomą decyzję, zajrzyj na https://mediasklep24.pl/28-oczyszczacze-powietrza i sprawdź, które urządzenie będzie ładnie prezentować się w Twoim domu. Dowiedz się nieco więcej o trybach 

Oczyszczacze powietrza są ciche i zużywają relatywnie niewielką ilość prądu, co w obecnych czasach stanowi punkt wyjścia w rozważaniach zakupowych. Czyszczenie filtrów nie sprawia większych trudności, podobnie jak ich konwersacja. 

Czym wyróżnia się dobry oczyszczacz powietrza?

Poszukiwanie dobrego oczyszczacza powietrza należy uzależnić od weryfikacji parametrów. Jakie kryteria warto uwzględnić przy wyborze produktu? 

  • wydajność (tj. na ile czasu wystarczy jeden filtr), 
  • tryby działania urządzenia dostosowane, m.in. do pory dnia, 
  • pomiary zanieczyszczenia powietrza w mieszkaniu. 

Urządzenie służy także do nawilżania przestrzeni, zwłaszcza w okresie grzewczym, gdy suche powietrze jest szczególnie dokuczliwe. Pozwól sobie na odrobinę więcej komfortu, wyposaż się w nowoczesny oczyszczacz powietrza. 

Fot.: Sarah Dorweiler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*