Co to jest Smart TV? Wybierz telewizor z dostępem do internetu

Co to jest Smart TV? Wybierz telewizor z dostępem do internetu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Telewizor z dostępem do internetu stał się dla nas niemal codziennością. Stały dostęp do sieci to coś, co docenia wielu użytkowników. W ten sposób jesteśmy w stanie samodzielnie wybierać treści, które chcemy oglądać. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV i czym kierować się podczas wyboru tego rodzaju urządzenia?

Co to jest Smart TV? 

Smart w telewizorze to funkcja, która pozwala na połączenie z internetem oraz korzystanie z dostępnych aplikacji. W przypadku modeli od marki Samsung jest to prawie 500 aplikacji, które możemy dowolnie dodawać i usuwać w każdej chwili. Użytkownik korzysta z wyszukiwarki treści, aby samodzielnie decydować, jak chce spędzać wolny czas. 

Zamiast odgórnie narzuconej przez kanały telewizyjne ramówki może stworzyć własną listę programów, filmów i seriali, które chce oglądać. Jednak telewizory Smart TV to znacznie więcej! Pokochają je również gracze, którzy chcą prowadzić swoje ulubione rozgrywki z poziomu telewizora. 

Telewizor z dostępem do internetu dla całej rodziny

Pierwsze telewizory z dostępem do internetu to zasługa marki Samsung! Opcja ta stała się dostępna w roku 2009 i od tej pory możemy cieszyć się stale poszerzającą się ofertą funkcji oraz ich stałym ulepszaniem. 

Funkcja Smart w telewizorze daje między innymi wspomniany dostęp do internetu. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić rozrywkę wszystkim członkom rodziny. Począwszy od gier, które możemy trzymać w chmurze, po filmy i seriale dostępne na popularnych platformach, aż po inne aplikacje, które dają nam możliwość oglądania różnorakich treści dostępnych w sieci. 

Z pomocą pilota jesteśmy w stanie w jedną chwilę przełączyć się z telewizji w internecie na film z kablówki. To bardzo proste i wygodne. 

Najlepszy Smart TV – czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze telewizora zwróć uwagę nie tylko na obecność funkcji Smart, ale także na inne parametry, które mają dla Ciebie znaczenie. Kluczowy będzie zapewne rozmiar ekranu. Odpowiednia liczba cali pozwoli Ci na komfortowe oglądanie filmów czy granie w gry z gwarancją, że dostrzeżesz każdy ważny szczegół!

Dostępnych funkcji może być znacznie więcej i dla wielu użytkowników są one równie ważne, co wygląd telewizora. Odpowiednie wpasowanie urządzenia w domową przestrzeń jest w końcu istotne.

W przypadku telewizorów Samsung zyskujemy również dostęp do aplikacji SmartThings. Jak działa i kiedy okazuje się szczególnie przydatna? Po jej zainstalowaniu możemy sprawdzić, które z naszych urządzeń są z nią kompatybilne. W ten sposób możesz zarządzać ustawieniami domu bez wstawania z kanapy. Przygaś światło lub zmniejsz temperaturę. Już nie potrzebujesz telefonu, aby sterować innymi urządzeniami. Wystarczy telewizor i zainstalowana aplikacja! 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot.: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*