Depilacja woskiem – brwi, twarzy. Co warto wiedzieć?

Depilacja woskiem – brwi, twarzy. Co warto wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda kobieta dba o siebie, by wyglądać pięknie. Usuwanie zbędnego owłosienia to już dzisiaj podstawa. Do usuwania włosków na nogach czy pod pachami używamy maszynek do golenia, depilatorów lub np. wosku. Twarz jest bardzo delikatna, dlatego wyrywanie niechcianych włosków może być bolesne. Dobrym sposobem na szybką i bezpieczną regulację brwi czy usunięcie wąsika jest depilacja przy pomocy wosku. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Depilacja woskiem – najefektywniejszy sposób na pozbycie się owłosienia

Dbamy o dietę, tworzymy zjawiskowe stylizacje, jednak tak samo ważny jest dobór odpowiedniego sposobu pozbycia się niechcianych włosków. Depilacja woskiem jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów. Po usuwaniu włosów maszynką włosy odrastają bardzo szybko. Już na drugi dzień możemy zauważyć, że skóra nie jest gładka. Tracimy dużo czasu, a efekt nie jest zadowalający. Korzystając z depilacji woskiem, możemy pozbyć się włosków szybko, a efekt będzie utrzymywać się wiele tygodni. Wybierając ten sposób pozbycia się owłosienia, nie musimy się obawiać czarnych kropek na nogach, gdyż włosy nie są ucięte, tylko wyrwane z cebulkami. Woskiem możemy depilować każdą część ciała. Począwszy od łydek, aż po o wiele wrażliwsze miejsca jak pachy, bikini czy partie twarzy. Możesz użyć także wosk do brwi, by wyregulować je i nadać ładny wygląd.

Rodzaje wosku – na jaki się zdecydować?

Wosk do depilacji występuje w różnej postaci. Znajdziemy zarówno wosk w postaci plastrów, wosk puszce, rolce czy granulkach. W zależności od przeznaczenia będą miały inną konsystencję. Wosk twardy szybko zastyga na skórze, tworząc na niej plaster. Wosk wtapia się we włoski, dzięki czemu dokładnie je chwyta i możemy wyrwać je jednym szybkim ruchem. W ułamku sekundy otrzymujemy gładką skórę. Dzięki szybkości całego procesu nie musimy się obawiać wielu minut bólu, tak jak to jest np. podczas korzystania z tradycyjnego depilatora. Często ta metoda nazywa jest depilacją bez pasków, gdyż nie potrzebujemy do niej żadnych plastrów. Bardzo popularnym woskiem jest wosk miękki. Nakładamy go za pomocą bawełnianych lub flizelinowych pasków, dlatego też metoda ta często nazywana jest depilacją paskową. Sam proces wygląda bardzo podobnie. W ostatnich latach też dużym zainteresowaniem cieszy się wosk cukrowy, który występuje w postaci pasty. Jest to metodą, którą można stosować nawet na bardzo króciutkich włoskach. Dobór odpowiedniej metody powinien zależeć od rodzaju skóry oraz umiejętności, jeśli zamierzasz wykonać zabieg samodzielnie. Posiadaczki wrażliwej skóry powinny wybierać woski twarde. Jest on polecany także paniom z bujnym owłosieniem lub osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z depilacją.

Jak przygotować skórę twarzy do zabiegu?

Najczęściej stosowanym sposobem usunięcia włosków na twarzy jest depilacja woskiem w plastrach. Można wykonać ją zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i samodzielnie w zaciszu własnego domu. Jak to zrobić? Oto kilka prostych kroków:

  1. W aptece lub drogerii kosmetycznej kupujemy plastry. Musimy jednak pamiętać, że może być skuteczny, dopiero gdy włoski osiągną ok. 4 mm. W przeciwnym razie nie przyczepią się one do wosku.
  2. Przed przyłożeniem nasączonego woskiem plastra do twarzy, najpierw powinniśmy rozgrzać go w dłoniach.
  3. Teraz powinniśmy nakleić plaster w miejscu, z którego chcemy pozbyć się włosków. Ważne, by przykleić go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.
  4. Po kilku minutach oderwij plaster zdecydowanym, szybkim ruchem. Początkowo skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona. Jednak jest to normalna sytuacja, którą nie należy się przejmować. Dolegliwości mogą utrzymywać się nawet do kilku godzin, jednak po czasie znikną samoistnie.

Przy pomocy wosku można także wyregulować brwi. Jednak wykonanie tego zabiegu samodzielnie nie jest dobrym pomysłem. Należy zrobić to niezwykle precyzyjnie, by nie wyrwać za wiele i nie naruszyć kształtu brwi. Na taki zabieg lepiej zgłosić się do gabinetu kosmetycznego.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*