Oryginalny prezent dla nauczyciela – propozycje

Oryginalny prezent dla nauczyciela – propozycje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór właściwego prezentu dla nauczyciela to nie taka prosta sprawa. Okazji do wynagrodzenia tych, którzy edukują nasze dzieci, jest w ciągu roku kilka. Nie oznacza to jednak, że zawsze wiemy, co powinniśmy sprezentować nauczycielom i… Czy właściwie powinniśmy?

Wielu nauczycieli odpowiada bowiem na to pytanie, że woleliby uniknąć otrzymywania prezentów od rodziców swoich wychowanków. Warto więc wcześniej upewnić się, czy na pewno uszczęśliwimy kogoś kolejnym bukietem kwiatów, które niestety zbyt prędko skończą w śmieciach, lub czekoladkami, które być może nie zostaną nawet zjedzone.

Inną problematyczną kwestią dotyczącą prezentów dla nauczycieli są pieniądze. Oczywiste jest, że w jednej klasie znajdą się dzieci, których rodzice mogą sobie pozwolić na ekskluzywne prezenty dla nauczycieli i takie, dla których rodziców będzie to znaczącym wydatkiem. Warto wziąć to pod uwagę, by koniec roku czy dzień nauczyciela nie stał się rankingiem popularności, zależnym od zawartości portfela.

Co w takim razie dać nauczycielowi, by wszystkie strony były zadowolone?

Spersonalizowane gadżety

Nie są wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać! Wiele drukarni oferuje możliwość naniesienia na kubek, koszulkę czy torbę konkretnego nadruku. To naprawdę świetny pomysł, gdy chcemy, by nauczyciel z uśmiechem wspominał nasze pociechy. Popytaj, czy jest jakieś powiedzonko, którego używa. A może podczas prowadzenia lekcji szczególnie entuzjastycznie wypowiadał się na jakiś temat? 

Nieważne, czy będą to pierwiastki, twórczość romantyków czy rodzaje gleb – zawsze można stworzyć z tego coś kreatywnego! O ile koszulka może nigdy nie zostać założona, tak płócienna torba lub kubek przydadzą się każdemu.

Notes i przybory do pisania

Organizator, kalendarz czy notes bez wątpienia przyda się każdemu nauczycielowi. Choć żyjemy w czasach, gdzie wszystko odbywa się w komputerach, wielu z nas woli mieć rzeczy zorganizowane na papierze. Elegancki organizer to świetny pomysł na praktyczny prezent. 

W internecie znajdziesz mnóstwo stron, które oferują notatniki z personalizowaną okładką. Nawet zwykły kalendarzyk może się zmienić w niezwykły prezent, wystarczy odrobina kreatywności! Usiądź razem ze swoim dzieckiem i za pomocą scrapbookingu stwórzcie własną stronę tytułową, dedykowaną ulubionemu nauczycielowi czy nauczycielce. Świetnym dodatkiem do takiego sentymentalnego gadżetu będzie chociażby wieczne pióro.

Domowej roboty świece

Coraz bardziej popularne staje się robienie sojowych świec. Nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać! W internecie bez problemu zamówisz potrzebne Ci produkty. Znajdziesz mnóstwo zapachów, a praktycznie każdy z nich możesz stworzyć w wybranym przez siebie kolorze! To świetna zabawa, a przy okazji robienia prezentu możesz też zaopatrzyć w świece swój dom… lub całą rodzinę i znajomych. Szybko zorientujesz się, że gra jest warta świeczki!

Rośliny doniczkowe

Choć kochamy cięte kwiaty, ich urok szybko przemija. Warto wziąć również pod uwagę to, że rok w rok z dnia nauczyciela wychowawcy wracają z naręczami bukietów. Jeżeli chcesz, by prezent przypominał o Twoim dziecku i wdzięczności za ofiarowaną mu wiedzę oraz wsparcie nieco dłużej, niż przekwitają kwiaty… zdecyduj się na roślinę doniczkową. One też potrafią być niezwykle piękne, a niewątpliwie zostaną z obdarowaną osobą na dłużej. 

Dowiedz się co kupić dziecku na Komunię!

Zamiokulkas, sansewieria, aloes czy maranta doskonale sprawdzą się nawet w domu roślinnego laika. W jaki sposób całość możesz jeszcze bardziej spersonalizować? Zakup zwykłą, glinianą doniczkę, a następnie ozdób ją za pomocą decoupage!

Zdjęcie główne: nappy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*