Mosiężne dodatki dla Twojego domu

Mosiężne dodatki dla Twojego domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mosiężne dekoracje domu nigdy nie były bardziej popularne niż teraz. Metal ten pasuje do różnych stylów: art deco, nowoczesnego, glamour, rustykalnego. Wystarczy, że tu i ówdzie dodasz mosiężne detale, a przestrzeń Twojego domu stanie się bardziej stylowa. W tym artykule opowiemy o mosiężnych dekoracjach do Twojego mieszkania. 

O co chodzi z tym mosiądzem?

Subtelniejszy niż złoto, lecz wciąż złoty mosiądz sprawia, że ​​każde wnętrze wygląda stylowo. Jest to również stosunkowo niedrogi materiał. Mosiądz przeszedł powszechne odrodzenie w świecie designu, tym razem powracając jako miękka, postarzana wersja błyszczącego mosiądzu z 1995 roku. Mosiądz jako metal dekoracyjny w swej popularności zaczął wyprzedzać chrom i szczotkowany nikiel. Świetnie sprawdza się w przypadku ramek i armatury. Dziś metalowe elementy dekoracyjne są niezwykle popularne. 

Matowa wersja to ta najlepsza

Aby zapewnić stylowy wygląd mosiądzu, szukaj wykończenia matowego, oksydowanego lub nielakierowanego. Mosiądz o wysokim połysku często wydaje się bardzo podobny do tego z roku 1989 (lub nawet 1889). Mosiądz ze względu na swój ozdobny charakter przyciąga uwagę we wnętrzach. Nie musi on zatem jeszcze dodatkowo błyszczeć. Nielakierowane wykończenie z czasem zmienia swój kolor, dzięki czemu każdy element będzie wyjątkowy.  

garnek z mosiądzu
Image by Hans Braxmeier, from: pixabay.com

Nowoczesne formy

Tak jak wykończenie o wysokim połysku może wydawać się przestarzałe, tak samo może być z bardzo ozdobnymi, wiktoriańskimi detalami. Wybierając mosiężne dodatki, szukaj takich, które charakteryzują się prostym wzornictwem i nowoczesnymi formami zaczerpniętymi z modernizmu lub minimalizmu. Unikaj kranów, które wyglądają jak reprodukcje wiktoriańskie – zamiast tego kup ich prostszą wersję, zbliżoną do tych z XX wieku.    

Proste przestrzenie

Mosiądz doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Podczas gdy metale o ciepłych odcieniach zwykle giną w morzu kolorowych dodatków zdobiących wnętrza, ten wyrafinowany metal z pewnością pozostanie w centrum uwagi. Wybierając mosiądz do wnętrza swojego domu, ogranicz do minimum jasne kolory i akcesoria.

Z innymi metalami

Mosiądz dobrze współgra z innymi metalami w domu: detale w odcieniu różowego złota, miedzi lub czerni (lub wszystkich trzech) możesz spokojnie zestawić z mosiądzem, aby uzyskać złożony i zróżnicowany projekt wnętrza. Dodaj odważny akcent do pomieszczenia wyposażonego w nikiel lub chrom. Mosiężne uchwyty w kuchni całkowicie odmienią jej wygląd bez większych inwestycji czy skomplikowanego projektu.

Mosiądz wszędzie

Mosiądz jest subtelny i nowoczesny. Świetnie sprawdza się w małych dawkach. Gałki szafek, cienkie nogi w wózku barowym lub krześle oraz delikatne akcesoria stołowe – wszystkie te rzeczy, jeśli są z mosiądzu, wyglądają obłędnie.

Używaj z błękitami i zieleniami

Mosiądz działa najlepiej z odważnymi kolorami, takimi jak turkus, szmaragd lub kobalt, a także z głębokimi, zimnymi szarościami. Wybierz jeden chłodny kolor, a pozostałe elementy wystroju wnętrza zachowaj proste i neutralne. Unikaj łączenia mosiądzu z pomarańczowym, żółtym lub czerwonym. 

Mosiądz kocha naturę

Organiczne, teksturowane wnętrze wypełnione grubą wełną, bielonym dębem, malowaną cegłą i surowym lnem doskonale połączy się z mosiądzem. Bujne, zielone rośliny także pozwolą nadać wnętrzom wyrazistych akcentów. Gama kolorów bieli, kremu i lnu tworzy wyrafinowane tło dla tego luksusowego metalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*