Wazon na kwiaty. Subtelne dekoracje do wnętrz

Wazon na kwiaty. Subtelne dekoracje do wnętrz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kwiaty w wazonie są ozdobą każdego wnętrza. Sprawiają, że staje się przytulniejsze. Jak dobrać wazon do kwiatów?

Wazon powinien być dopasowany do stylu wnętrza. Można go ustawić na stole, komodzie lub konsoli. Jeśli chcesz wprowadzić do pomieszczenia powiew świeżości, to włóż do niego cięte kwiaty.

Wazony z przezroczystego szkła

Wazony z przezroczystego szkła są bardzo popularne dzięki swojej uniwersalności – pasują do każdego wnętrza. Szklane wazony są łatwe do utrzymania w czystości. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie – można je recyklingować. W sklepach dostępne są wazony ręcznie robione i z masowych produkcji. Te pierwsze są droższe i mają unikalne wzornictwo – nie ma dwóch jednakowych wazonów. Wazony ręcznie robione są lepszej jakości niż te produkowane masowo.

Wazony z przezroczystego szkła pasują do każdego gatunku kwiatów. Świetnie podkreślają ich piękno. Szkło jest od kilku sezonów jednym z popularniejszych materiałów do dekoracji wnętrz. Przedmioty ze szkła kumulują światło – dodatkowo rozświetlają wnętrze.

Wazony z kolorowego szkła

Kolorowe szkło jest w trendach od kilku sezonów. Takie wazony doskonale wpisują się w każdy styl. Pasują zarówno do monochromatycznych, jak i kolorowych wnętrz. Szkło jest materiałem pełnym kontrastów – mocne, a zarazem delikatne. Wazony z kolorowego szkła mają różne kształty i kolory. Proste minimalistyczne formy podkreślają kolor wazonu.

Wazon z kolorowego szkła jest dekoracją samą w sobie. Dlatego najlepiej w nich prezentują się zwyczajne kwiaty np.: margerytki.

Wazony ceramiczne

Wazony ceramiczne mają ciekawe formy i kolory. Nawet puste są ozdobą pomieszczenia. Pasują do każdego stylu wnętrza. Mogą mieć gładką lub porowatą powierzchnię. Występują w różnych kolorach. Duże ceramiczne wazony sprawdzą się jako element dekoracyjny salonu lub jadalni. Wazon powinien pasować do stylu wnętrza, w którym się znajduje.

Metalowe wazony

Metalowe wazony są w ostatnim czasie bardzo modne. Można wybierać wśród modeli o różnych ciekawych kształtach i kolorach. Metalowy wazon najlepiej sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych i loftowych. Duże wazony warto wyeksponować na podłodze. Najlepiej w nich prezentują się róże, lilie i storczyki. Metalowy wazon podkreśla ich piękno.

Jak dobrać wazon do kwiatów?

Wazon powinien być dopasowany do wielkości bukietu, koloru kwiatów i długości łodyg. Jeśli nie wiesz, jakie cięte kwiaty otrzymasz, to powinnaś mieć w domu przezroczysty wazon. Takie wazony są uniwersalne, podkreślają piękno kwiatów i pasują do każdego stylu wnętrza. W takim wazonie najlepiej prezentują się kwiaty, które mają oczyszczone łodygi z liści i kolców.

Kwiaty mające długą łodygę najlepiej prezentują się w wazonach z długą szyją. Dzięki temu można je idealnie wyeksponować. W takich wazonach najlepiej prezentują się m.in. róże, słoneczniki i astry.

Małe bukieciki należy umieszczać w niewielkich wazonach. Ich design powinien być idealnym tłem dla kwiatów. Jeśli bukiet jest duży, to wazon powinien być pękaty. W małych wazonikach należy rozkładać równo kwiaty.

Zdjęcie główne:Chloe Bolton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*