Modułowe półki na ścianę

Modułowe półki na ścianę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Półki na ścianach są nie tylko praktycznym dodatkiem, ale i ozdobą. Można je zamontować nawet w najmniejszych przestrzeniach, a i tak pomieszczą dużo przedmiotów. Dodatkowo modułowe półki dzięki oryginalnym wzorom i kolorom stanowią niezwykłą dekorację wnętrz. 

Jakie są najczęściej wybierane półki modułowe?

Obecnie sklepy budowlane oferują szereg możliwości dla osób, które kochają atrakcyjne wnętrza. Jedną z tych możliwości są półki modułowe. Mają one przeróżne kształty i kolory, wykonuje się je z różnych materiałów. Półki modułowe mogą mieć kształt: 

  • prostokątny, 
  • kwadratowy, 
  • owalny,
  • heksagonalny. 

W zależności od wyboru materiału wyróżnia się te wykonane z drewna, mosiądzu, stali, szkła hartowanego lub aluminium. Mogą być wąskie lub głębokie, wybór zależy jedynie od nas samych. Dzięki takiemu rozwiązaniu w prosty sposób możemy ciekawie zaaranżować płaszczyznę ściany, jednocześnie korzystając z ich praktycznego zastosowania. Nowoczesne półki modułowe stanowią połączenie modernizmu i funkcjonalności. Zazwyczaj oferowane są w zestawach składających się z 3 lub większej ilości elementów. Na ścianach tworzą dowolne kompozycje, mogą być schematycznie uporządkowane lub zamontowane w całkowitym chaosie. Ich kształt i materiał pozwala uzyskać w łatwy sposób dekoracyjny wystrój wnętrza. 

Półki modułowe – do jakich pomieszczeń? 

Najczęściej kompozycje z półek modułowych spotykane są w salonach. To tam wiodą prym w wystroju i najlepiej się sprawdzają. W dużym pokoju różnorodne kolory półek można umieścić na jednolitej ścianie, wówczas całość nabiera charakteru. Mogą być także elementem, który przełamuje swym kolorem lub wzorem wystrój całego pomieszczenia. Dzięki nim mocniej podkreśla się styl całego mieszkania. 

Półki modułowe w łazience również świetnie pasują. Należy pamiętać, że muszą być wykonane z materiałów odpornych na zniszczenia i wilgoć. Kosmetyki umieszczone w pojemnikach mogą stanowić dodatkową ozdobę. Wystarczy na półkach modułowych umieścić ładne flakoniki z perfumami, a kosmetyki ułożyć w drewnianych lub metalowych pojemniczkach, w zależności od stylu łazienki. 

Co więcej, takie półki świetnie wyglądają również w kuchni. Można na nich ustawić szklane słoiczki z przyprawami lub ozdobne filiżanki. Dzięki temu, że półki mają otwartą powierzchnię, można w nich stworzyć piękne aranżacje, które podkreślą unikalność całego pomieszczenia. 

Ciekawa aranżacja półek modułowych

Kupując gotowy zestaw półek modułowych, zazwyczaj producent sugeruje, jak ułożyć je na ścianie. Warto się tym kierować, jednak polecamy stworzyć własną aranżację dopasowaną całkowicie do swoich potrzeb. Prostokątne półki modułowe można ze sobą zestawić linearnie, czyli ułożyć je w jednej linii. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla miłośników książek. Gdy nie chcemy tradycyjnych opcji, w domowej biblioteczce świetnie sprawdzą się oryginalne półki w kształcie litery L lub te wzorowane na kształt schodów. Unikalnym rozwiązaniem są półki heksagonalne umieszczone w salonie lub kuchni. Połączone razem przypominają plaster miodu, a dzięki temu na ścianie tworzą nietuzinkowy efekt stylizacyjny. 

Otwarte modułowe półki spełniają różne role. Te o kształcie kwadratowym mogą stać się symetrycznie ułożonymi kwietnikami. Co więcej, pomieszczą one wiele rzeczy. Mogą być elementami, na których dumnie prezentowane są muzyczne winyle, dyplomy z wyróżnieniem lub po prostu rodzinne fotografie. W aranżacji takich półek ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Świetnie sprawdzają się na jasnych ścianach, ponieważ ich kolor się wyróżnia. Te wykonane z prawdziwego drewna ocieplają pomieszczenia, z kolei szklane nadają mu futurystycznego wyglądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*