Ogrzewanie podłogowe do salonu – dlaczego warto je zastosować?

Ogrzewanie podłogowe do salonu – dlaczego warto je zastosować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze jakiś czas temu ogrzewanie podłogowe kojarzyło się przede wszystkim z łazienkami. Obecnie tego typu urządzenia grzewcze stają się standardem, obecnym we wszystkich domowych przestrzeniach – od pokoju kąpielowego po wygodny salon.

Dlaczego wykorzystanie systemów podłogowych bywa tak korzystne właśnie w pokojach dziennych? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Ogrzewanie podłogowe – przyjemne ciepło w salonie

W pokojach dziennych każdego dnia spędzamy sporo czasu – na wykonywaniu rozmaitych obowiązków, spożywaniu posiłków lub rodzinnym relaksie. Jest to bowiem przestrzeń, w której spotykają się wszyscy domownicy oraz zapraszani przez nich goście.

Z tych też względów w salonie trzeba zapewnić optymalne warunki termiczne, najlepiej na poziomie 18-20 stopni, by zagwarantować komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników.

Różne sposoby na uzyskanie komfortu cieplnego – nowoczesne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zalicza się do systemów powierzchniowych, w których cała instalacja znajduje się pod wierzchnią warstwą posadzki.

Stosuje się dwa rodzaje ogrzewania podłogowego:

  • wodne,
  • elektryczne.

W pierwszym przypadku ciepło dostarcza woda, krążąca w systemie rurek pod podłogą, podłączonych do centralnego kotła lub pompy ciepła.

Rozwiązania elektryczne, jak te dostępne na: Econovli.pl, to folia lub mata grzewcza, układane pod posadzką i podłączane do domowej sieci zasilania, bez konieczności stosowania innych elementów grzewczych.

Stosuje się je przede wszystkim pod nawierzchnie z kamienia naturalnego i ceramicznych płytek. Zdarza się też coraz częściej, że takie ogrzewanie montuje się pod podłogami z paneli lub drewna, jeśli tylko dobierze się produkt nadający się do użycia z ogrzewaniem podłogowym.

Podłogowe ogrzewanie do salonu – najważniejsze zalety

Ogrzewanie podłogowe daje ciekawą opcję osobom, które z różnych powodów nie chcą stosować rozwiązań konwektorowych (klasycznych grzejników ściennych), bądź szukają dodatkowego wsparcia dla podstawowego centralnego systemu grzewczego. Ogrzewanie podłogowe stosuje się bowiem równie często jako ogrzewanie główne, jak i uzupełniające.

Skoro w salonie spędza się każdego dnia tak dużo czasu, warto utrzymać w nim optymalne warunki termiczne oraz właściwy rozkład temperatur. Takie możliwości dają właśnie produkty podłogowe. W ich przypadku nieco cieplej jest bowiem w pobliżu nóg niż głowy. Tak zyskuje się wygodę, a także tak zwany komfort ciepłych stóp. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zmarzluchów. Chętnie sięga się po ogrzewanie podłogowe również w pokojach dziennych, w których na co dzień bawią się maluchy, spędzające sporo czasu na podłodze.

Czym jeszcze wyróżnia się ogrzewanie podłogowe? Jego wielką zaletą jest fakt, że niemal cała instalacja ukrywa się pod powierzchnią podłogi, poza zasięgiem wzroku. Nie ma wielu akcesoriów i modułów zewnętrznych, wymagających na dodatek regularnej konserwacji. Znacząco ułatwia to korzystanie z ogrzewania (zwłaszcza elektrycznego), obniża koszty konserwacji, a także zwiększa ustawność wnętrza. Odzyskuje się bowiem miejsce, które przy standardowych systemach trzeba byłoby przeznaczyć na grzejniki ścienne. To zatem niezmiernie praktyczne rozwiązanie choćby do niewielkich pokojów dziennych.

Optymalne warunki w pokoju dziennym – nowoczesne ogrzewanie a Smart House

Nie zapominajmy o tym, że nowoczesne ogrzewanie podłogowe to nie tylko ciepła podłoga. Coraz więcej dostępnych na rynku rozwiązań można bowiem podłączyć do domowych rozwiązań typu Smart House, by sterować ogrzewaniem zdalnie, za pośrednictwem aplikacji, pilota lub komend głosowych.

Ponadto, liczne czujniki nieustannie monitorują warunki we wnętrzach, by w razie potrzeby automatycznie uruchomić ogrzewanie. Sensory przekazują dane również między innymi urządzeniami, podłączonymi do systemu. Dzięki temu da się połączyć ogrzewanie z klimatyzacją, roletami i żaluzjami, by we wnętrzach zawsze utrzymać odpowiednią temperaturę, a przy tym zoptymalizować wykorzystanie systemu i obniżyć koszty.

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe do domu

Ogrzewanie podłogowe do salonu to rozwiązanie niezmiernie przydatne, które pozwala łatwo utrzymać idealną temperaturę w pomieszczeniu, a przy tym zwiększyć przestrzeń użytkową, poprawić ustawność pokoju, obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Coraz częściej takie urządzenia współpracują z nowoczesnymi technologiami – wszystko po to, by domowe salony stały się jeszcze przytulniejsze i wygodniejsze dla wszystkich użytkowników.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*