Komunia w domu. Jak zorganizować przyjęcie?

Komunia w domu. Jak zorganizować przyjęcie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy rodzice organizują przyjęcie komunijne dziecka w restauracji. Z powodzeniem można to też zrobić w domu – warto jednak wszystko wcześniej zaplanować. O czym należy pamiętać?

Jeśli w domu mamy sporo miejsca, to przyjęcie komunijne z powodzeniem możemy przygotować u siebie, bez konieczności korzystania z oferty restauracji. Ta opcja jest z pewnością tańsza, a do tego goście często czują się znacznie swobodniej. Nie ma też ograniczenia godzinowego ani możliwości dzielenia sali z innymi świętującymi. Także zalet jest całkiem sporo. W takie domowe przyjęcie z pewnością trzeba jednak włożyć więcej pracy oraz pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, by później wszyscy – i dzieci, i dorośli – miło je wspominali.

Ważny jest wystrój pomieszczenia

Pomieszczenie, w którym odbędzie się przyjęcie, powinno być należycie przygotowane. Warto zadbać o białe balony, które mogą być powiązane w pęki, czy inne ozdoby, które bez problemu kupimy w sklepach z artykułami papierniczymi lub imprezowymi bądź zamówimy przez internet. Warto też ozdobić stoły i krzesła białymi kwiatami, np. margerytkami czy różyczkami. Na krzesła można założyć jasne pokrowce lub zawiązać na nich grube wstążki/kokardy. Na stole powinien znaleźć się jasny obrus, można też kupić specjalny z wyhaftowanymi wzorami nawiązującymi do komunii.

Jeśli gości jest sporo, można pomyśleć o ich usadzeniu, by uniknąć sytuacji, że gdzieś zostały pojedyncze wolne miejsca, a usadzić trzeba np. parę.

Trzeba przygotować posiłek dla gości

Gdy goście zasiądą za stołem, należy zaserwować im coś do jedzenia. Oprócz przekąsek w postaci sałatek wypada podać zupę i drugie danie. Można skorzystać z ofert firm cateringowych, co jest dużym ułatwieniem, jeśli spodziewamy się wielu gości. W takim przypadku dużym plusem jest także możliwość skorzystania z opcji podania dań do stołu przez pracowników cateringu. Poza tym wówczas zazwyczaj nie musimy się martwić o zastawę.

Jeśli przygotowujemy obiad samodzielnie, to należy wcześniej zaplanować, co można przygotować, by później tylko podgrzać danie i szybko podać gościom. Trzeba przemyśleć także logistykę wydawania posiłków, by przebiegło to w miarę szybko i sprawnie.

Warto się także zainteresować, czy wszyscy goście jedzą mięso – jeśli będziemy gościć wegetarian lub wegan, to warto pomyśleć o jakimś daniu, które oni także będą mogli zjeść.

Zabawy dla dzieci – by się nie nudziły

Najmłodsi nie będą raczej siedzieli grzecznie przy stole przez kilka godzin. Aby więc się nie nudzili, należy im zapewnić odpowiednie atrakcje. Dobrym pomysłem jest wynajęcie animatorów, którzy nie tylko zajmą dzieci, ale i ich przypilnują, aby dorośli mogli w tym czasie w spokoju posiedzieć, porozmawiać, zjeść i wypić kawę czy herbatę.

Jeśli planujemy zorganizować zajęcia dzieciom samodzielnie, warto przygotować im jakieś planszówki, malowanki, gry, puzzle itp. Jeśli będzie ładna pogoda można też zaaranżować im jakieś miejsce na podwórku, przygotować koc i zabawki.

Zdjęcie główne: Pavel Danilyuk/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzynaście − 7 =