Jak zadbać o łazienki w miejscu publicznym?

Jak zadbać o łazienki w miejscu publicznym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Łazienki w publicznych miejscach są wyjątkowo trudne do właściwego zagospodarowania i utrzymania w pożądanej czystości. Ich prawidłowe wyposażenie nie tylko musi sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym przepisów BHP i sanepidarnych, ale także zapewnić wygodę użytkowania przez gości o różnych potrzebach. Łazienki zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i budynkach użyteczności publicznej czy szpitalach i zakładach pracy muszą zapewniać odpowiedni poziom komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa użytkujących. Na szczęście projektowane dziś przestrzenie łazienkowe gwarantują maksymalne wykorzystanie przestrzeni i ułatwiają utrzymanie czystości. Dobry plan łazienki musimy uzupełnić o właściwe środki czystości.

Łazienka zawsze jest wizytówką lokalu

Na pewno każdy dorosły pamięta czasy, gdy wizyta w publicznej toalecie kojarzyła się z raczej przykrym doświadczeniem. Dzisiaj niejednokrotnie zdarza się, że łazienka w hotelu, restauracji, ale nawet urzędzie, jest elegancko zadbana i zaprojektowana w atrakcyjny dla nas sposób, a przede wszystkim pachnąca i czysta. Niezbędne w utrzymaniu czystości w łazienkach w miejscach publicznych są sprawne drzwi z zamkiem, który umożliwi gościom komfortowe korzystanie z toalety, zawsze uzupełniane mydła w płynie, ręczniki w roli lub składane, dmuchawa oraz silny środek do mycia toalet. 

Fot.: elements.envato.com / romankosolapov

W każdym miejscu użyteczności publicznej, gdzie bywa codziennie setki, a nawet tysiące gości, musi istnieć szczegółowy plan prac porządkowych, które zapewnią właściwy poziom czystości i higieny. Powinien on opisywać zarówno zakres prac, osoby za nie odpowiedzialne, a także dokładne dozowanie środków czystości.

Oznaczenie i odpowiednie wyposażenie łazienek to podstawa

W przypadku łazienki musimy pamiętać także o odpowiednim oznakowaniu – klient, petent czy gość musi mieć łatwy sposób dotarcia do niej, na drzwiach powinno być oznaczenie, a po drodze strzałki wskazujące w elegancki sposób drogę, widoczne także dla osób słabo widzących. Na drzwiach do toalety należy zawiesić nie pozostawiające wątpliwości znaki toalety damskiej, męskiej, dla niepełnosprawnych oraz dla matek z dziećmi. W środku zadbajmy o dobre energooszczędne oświetlenie oraz rozlokowanie umywalek i ubikacji w sposób, który gwarantuje wygodne korzystanie z nich. Posadzka powinna być wykonana z materiału zmywalnego, ale nieśliskiego, aby zniwelować ryzyko upadków i urazów. Elementami niezbędnymi w łazienkach w miejscach publicznych są mydła w płynie i papier toaletowy, a także odświeżacze powietrza.

Niezbędne w łazience produkty – mydła w płynie, dmuchawy oraz papier toaletowy

Chemia profesjonalna ułatwi nam utrzymanie czystości i higieny w często odwiedzanej toalecie. Akcesoria higieniczne oferowane przez hurtownię Higiena24.com umożliwią Ci odpowiednie wyposażenie każdej toalety publicznej oraz jej sprzątanie. Produkty profesjonalne mają o wiele wyższe stężenie środków aktywnych, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać zasad dotyczących ich dozowania. Dobrej jakości mydła w płynie oraz ręczniki papierowe z hurtowni Higiena24.com zapewnią Ci ekonomiczne i oszczędne wyposażenie swoich łazienek w niezbędne produkty, przy jednoczesnej pewności ich skutecznego działania.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / AZ-BLT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*