Jakie zalety ma kominek?

Jakie zalety ma kominek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie ma chyba nic bardziej klimatycznego, niż spokojny wieczór przy kominku, z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach i ciekawą książką do czytania. Jeśli przemawia do Ciebie ta wizja, koniecznie zapoznaj się z szeregiem powodów, dla których warto mieć kominek!

Kominek to źródło ciepła

Prawdopodobnie nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale kominek to niezwykle wydajne i ekonomiczne źródło ogrzewania. Możesz nim dogrzać największe pomieszczenia, a nawet cały dom. Co prawda to ostatnie wymaga przemyślenia instalacji grzewczej, ale wcale nie jest trudne. Korzystanie z kominka jest również ekologiczne i zapewnia sporo oszczędności. W porównaniu do ogrzewania prądem lub gazem, drewno jest jednym z najtańszych paliw. Warto również podkreślić, że wytwarzane przez kominek ciepło bardzo szybko rozchodzi się po pomieszczeniu i jest mocno odczuwalne – w przeciwieństwie do ciepła pochodzącego z kaloryferów. Jeśli więc jesteś zwolennikiem uczucia ciepła na skórze, a grzejesz się nie tylko temperaturą, ale również wrażeniami zmysłowymi – kominek jest właśnie dla Ciebie! Jeśli jesteś zdecydowany, polecamy jakościowe oferty, które znajdziesz tutaj: https://hitze.pl/.

Korzyści płynące z posiadania kominka

Obecność kominka z naturalny sposób obniża nadmierną wilgotność powietrza, co może zapobiegać rozwojowi grzybów. Należy przy tym pamiętać, że grzyby, zwłaszcza pleśnie, są istotnym czynnikiem ryzyka chorób układu oddechowego. Z kolei światło, które emituje płomień, ma przyjemną dla oka barwę, wywołującą podświadome skojarzenia z zachodzącym słońcem. W ten sposób mózg otrzymuje sygnał o nadchodzącym wypoczynku, dzięki czemu jego procesy są regulowane pod kątem nocnego trybu i może to zapewniać spokojniejszy i głębszy sen. Główną korzyścią, wymienianą przez posiadaczy kominków, pozostaje jednak ich wkład w wystrój pomieszczenia. Elegancki kominek, który znajdziesz na przykład tutaj: https://kozakominek.pl/, z pewnością przyczyni się do pozytywnych wrażeń estetycznych w Twoim domu.

Obawy przed instalacją kominka

Najpopularniejszym powodem, dla którego ludzie rezygnują z założenia kominka, jest lęk przed niekończącym się sprzątaniem i wszechobecnymi śmieciami. Oczywiście, instalując kominek, prawdopodobnie będziesz musiał zaopatrzyć się w odkurzacz do popiołu, ale pogłoski o bałaganie są w tej kwestii mocno przesadzone. Warto po prostu wydzielić odpowiednią przestrzeń w pobliżu kominka, która będzie przeznaczona na przechowywanie drewna, węgla lub innego paliwa, a następnie sprzątać pojawiające się drobiny, zanim domownicy rozniosą je po pokoju i całym domu. Takie praktyki w zupełności wystarczą, ale jeśli to nadal dla Ciebie za dużo, po prostu postaw na kominek gazowy, który nie generuje praktycznie żadnego bałaganu.

Fot.: Timothy Eberly/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*