Klasyczny dom z ogrodem – sposoby zaaranżowania

Klasyczny dom z ogrodem – sposoby zaaranżowania
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Klasyka jest ponadczasowa – nawet z upływem lat będzie wyglądać pięknie i estetycznie. Dotyczy to także ogrodów oraz przestrzeni wokół domu. Dowiedz się więc, jak możesz zaaranżować klasyczny ogród.

Rośliny w klasycznym ogrodzie

Oczywiste jest, że podstawą każdego ogrodu są rośliny. Jakie jednak wybrać do klasycznej aranżacji ogrodowej? W każdym tego typu ogrodzie powinny znaleźć się przede wszystkim drzewa i krzewy, które w upalne dni zapewnią odrobiną cienie, a także znacząco zwiększą prywatność. Ciekawym pomysłem na aranżację ogrodu jest także soliter, czyli pojedyncze drzewo lub krzew, które posiada szczególny walor dekoracyjny. Zawsze dobrym pomysłem są również kwiaty – zarówno te sezonowe, jak i wieloletnie.  Możesz poukładać je w ciekawe kompozycje lub posadzić w pięknych, dużych donicach.

Dekoracje do ogrodu – jakie wybrać?

W ogrodzie oprócz kwiatów i innych roślin powinny znaleźć się także inne dekoracje. Świetnym sposobem na ozdobienie ogrodu będzie zaaranżowanie ścieżki, na przykład takiej prowadzącej od bramy do wejścia do domu. Pięknie będzie wyglądać także malutka ścieżka prowadząca wokół roślin – nada ona Twojemu prawdziwie bajkowego klimatu. Taką ogrodową ścieżkę pozwolą Ci eleganckie i trwałe płyty betonowe

Piękną ozdobą ogrodu może stać się również ogrodzenie. Aby Twój płot prezentował się pięknie, wybierz klasyczne drewniane deski układające się w ogrodzenie. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest możliwość pomalowania drewnianego płotu na wiele kolorów, dlatego też możesz mieć pewność, że będzie on pasował do reszty elementów wyposażenia Twojego ogrody. Dobrym wyborem będą także niezwykle popularne ogrodzenia ze stali.  

Odrobina relaksu, czyli basen ogrodowy

Jeśli chcesz, aby Twój ogród był nie tylko estetyczny, ale również komfortowy, to warto rozważyć zamontowanie w nim basenu. Dzięki temu stworzysz dla siebie i bliskich świetną strefę relaksu i letnich zabaw. Jaki jednak basen wybrać? Jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najprostszych w montażu opcji jest basen rozporowy. Takie baseny przybierają końcowy kształt dopiero po napełnieniu wodą. Nieco większą stabilnością, a także  pojemnością cieszą się baseny stelażowe. W ich przypadku konieczny jest montaż metalowej ramy, dzięki której baseny te są wysokie i głębokie. Jeśli więc szukasz idealnego basenu do swojego ogrodu, to w wyborze z pewnością pomoże Ci producent basenów.

Zdj. główne: L’odyssée Belle/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*