Jak zerwać tapetę? Najlepsze patenty

Jak zerwać tapetę? Najlepsze patenty
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zmienić tapetę w swoim mieszkaniu? Jednak obawiasz się, czy sobie poradzisz? Przedstawiam kilka sprawdzonych patentów na zrywanie tapet w domu.

Odpowiednie przygotowanie do zrywania tapety

Przed zrywaniem tapety należy w odpowiedni sposób przygotować pomieszczenie. Mniejsze meble należy wynieść do innego pomieszczenia. Większe meble, których nie da się przesunąć, należy zabezpieczyć folią. Warto także zabezpieczyć podłogę. Kontakty i gniazdka należy zabezpieczyć taśmą malarską.

Do usuwania tapet będą potrzebne narzędzia:

  • nożyk,
  • szpachelka,
  • wałek kolczasty,
  • preparat do usuwania tapet,
  • wiaderko,
  • szczotka,
  • gąbka,
  • papier ścierny,
  • masa szpachlowa – do uzupełniania niewielkich ubytków na ścianie.

Usuwanie tapety na sucho

Ten sposób usuwania tapet nie jest zalecany ze względu na czasochłonność oraz powstawanie ubytków na ścianie. Usuwanie tapety następuje podczas delikatnego podważania tapety szpachelką. Metoda ta jest zalecana do usuwania tapet z niewielkich powierzchni.

>> Przeczytaj też: Farba tablicowa magnetyczna. 5 pomysłów na zastosowanie

Usuwanie tapety na mokro

Usuwanie tapety na mokro jest jednym z najprostszych sposobów. Wystarczy kilkukrotnie zmoczyć tapetę wilgotną gąbką lub użyć spryskiwacza do kwiatów.  Po zwilżeniu tapety wodą odchodzi ona pasami. Jeśli w jakimś miejscu nie chce zejść, to należy powtórzyć namaczanie.

Usuwanie tapety specjalnym preparatem

Tapeta zejdzie ze ściany bez problemu, jeśli zamiast wody zostanie zmoczona preparatem do usuwania tapet. Preparat należy nanosić na tapetę za pomocą wałka lub szczotki. Najczęściej 0,5 l preparatu wystarcza na około 100 m2 tapety.

Usuwanie tapet winylowych i szklanych

Takie tapety są trudniejsze do usunięcia. Dlatego najpierw należy usunąć wierzchnią warstwę tapety, a spodnią warstwę nasączyć preparatem do usuwania tapet. Gdy wierzchnia warstwa zbyt mocno się trzyma, to należy ją podziurkować i nanieść na tapetę preparat.

Pozostałe resztki tapet

Pozostałe resztki tapety na ścianie należy zeskrobać przy pomocy szpachelki. Następnie należy ściany przetrzeć wilgotną ścierką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*