Remont kuchni – co warto o tym wiedzieć?

Remont kuchni – co warto o tym wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Można powiedzieć, że kuchnia to „serce” każdego domu. Być może to dlatego jej remont jest tak czasochłonny i kosztowny – musi być po prostu wykonany idealnie. Z tego powodu warto odpowiednio przygotować się do całego procesu, od planowania czasu remontu, po zatrudnianie specjalistów i znalezienie skutecznego sposobu finansowania.

Czas oczekiwania na zakończenie remontu kuchni

Podstawowy remont to proces, który obejmuje takie czynności jak m.in. zdejmowanie szafek, blatów i podłogi. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że domownicy nie będą mieli dostępu do kuchni przez co najmniej 4 tygodnie, a w niektórych przypadkach i dłużej. Taki czas dotyczy zazwyczaj niedużych prac remontowych. W przypadku znaczących renowacji, obejmujących na przykład skuwanie ścian i układanie nowej posadzki oraz montaż instalacji elektrycznych, czas remontu może się przedłużyć nawet do kilku miesięcy.

Ile trzeba zapłacić za remont kuchni?

Koszt remontu kuchni to około 500 złotych za metr kwadratowy. Mniejszy projekt, taki jak malowanie ścian, odnowienie szafek, modernizacja zlewu i czy drobne zmiany w elektryce lub wymiana płytek, mogą pozwolić zmieścić się właścicielowi mieszkania w granicach 40 – 50 tysięcy złotych. Można zaoszczędzić na kosztach poprzez znalezienie tańszych materiałów, ale jakość przebudowy kuchni będzie zazwyczaj kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Należy się także liczyć z tym, że praktycznie w każdym przypadku pojawią się nieprzewidziane wydatki.

Praktyczna wskazówka – warto wygospodarować budżet na jedzenie poza domem

Wlicz w swój całkowity budżet jedzenie na mieście co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu. W ten sposób nie będziesz musiał się stresować dodatkowymi kosztami, czekając, aż Twoja kuchnia będzie gotowa. Obliczając dokładne stawki za posiłki, warto zapoznać się z menu ulubionych restauracji, aby przygotować się do wydatków. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zrobienie kuchni zastępczej, jeżeli mamy taką możliwość. 

Czy remont kuchni można rozważać w kategorii inwestycji?

W praktycznie każdym przypadku kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń użytkowych w domu. Przygotowywanie posiłków jest niezwykle istotną kwestią podczas każdego dnia. Dlatego dobra jakość sprzętu znajdującego się w tym pomieszczeniu, a także jakość prac wykończeniowych i remontowych będzie na pewno stanowić wartość dodaną danej nieruchomości. 

Kogo zatrudnić do pomocy przy remoncie kuchni?

Aby pomóc sobie w remoncie, warto zatrudnić projektanta wnętrz. To osoba, która pomoże nam rozstrzygnąć wiele kwestii dotyczących wyboru kafelków, umeblowania, kolorystyki, a także wielu innych spraw związanych z urządzaniem kuchni. Jeśli czujemy się dobrze w tematyce urządzania pomieszczeń, nie musimy korzystać z takiej pomocy, jednak należy pamiętać, że jest to specjalista, który wie wszystko o funkcjonalnym i estetycznym dekorowaniu i meblowaniu wnętrz. 

Druga opcja, to profesjonalna ekipa budowlana. Dzięki temu wszystkie prace zostaną wykonane w fachowy sposób, a zakupione materiały zostaną wykorzystane w całości. Warto jedynie zwrócić uwagę na opinie dotyczące danego usługodawcy. Należy wybierać fachowców, którzy mieli okazję wykazać się przy pracach remontowych, a ich klienci są zadowoleni.

Jak sfinansować remont kuchni?

Aby sfinansować remont kuchni, wcale nie potrzeba dużej sumy pieniędzy. Oczywiście zapotrzebowanie zależy od zaawansowania projektu, a także jakości sprzętu, który się w niej znajdzie – mebli i akcesoriów. Dobrym rozwiązaniem może być nawet pożyczka w wysokości 500 złotych, o której więcej informacji można znaleźć pod linkiem https://sowafinansowa.pl/ranking-pozyczek-500-zl/. Aby wybrać najlepszą opcję dotyczącą finansów, warto zapoznać się ze szczegółowym rankingiem, który znajduje się na https://sowafinansowa.pl/

Fot. immo RENOVATION/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*