Jak dbać o czystość apartamentu na wynajem?

Jak dbać o czystość apartamentu na wynajem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wynajem apartamentów na krótki okres to sposób na comiesięczne podreperowanie swojego budżetu. Coraz więcej turystów decyduje się na nocleg w prywatnych pomieszczeniach, a nie w hotelach – pozwala to na większą swobodę oraz zapewnia domową atmosferę. Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów do naszego apartamentu, warto zadbać o najwyższy poziom utrzymania czystości. Jak? Podpowiadamy!

Sprzątanie apartamentu jest konieczne po każdym pojedynczym gościu. Przy dużym obłożeniu, możemy spodziewać się nawet 10 generalnych porządków w miesiącu. Wymaga to odpowiedniej organizacji oraz nakładów pieniężnych, jednak w ten sposób zwiększamy atrakcyjność naszego apartamentu oraz dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich gości. Możemy być pewni, że odwdzięczą się oni dobrą opinią oraz być może również ponowną wizytą.

Jak sprzątać apartament na wynajem?

Doba hotelowa przeważnie kończy się o 11, a zaczyna o 16. Daje to nam 5 godzin na dokładne sprzątnięcie apartamentu. W zależności od powierzchni mieszkania oraz jego stanu, może to być dużo lub mało, jednak zakłada się, że porządki w apartamencie 50 m2 zajmują ok. 3 godzin.

W tym czasie należy pamiętać o zmianie pościeli na czystą i pachnącą oraz pozostawieniu świeżych ręczników. Nie można zapomnieć również o wytarciu kurzy w całym apartamencie, umyciu okien, parapetów oraz zadbaniu o czystość zasłon i firanek. Obowiązkowe jest również przygotowanie czystej zastawy stołowej oraz pozostawienie czystego zlewu i zmywarki. Podłoga na przybycie nowych gości powinna być zawsze umyta i odkurzona, tak samo jak łazienka i znajdująca się w niej armatura. Przyjezdni powinni mieć również do dyspozycji zapas papieru toaletowego. Wszystkie kosze na śmieci powinny zostać opróżnione. Jeżeli chcesz wyjątkowo zadbać o swoich gości, możesz w apartamencie pozostawić podstawowe kosmetyki do higieny, które znajdziesz na stronie https://www.roem.pl/produkty/kosmetyki/.

Sprzątanie w apartamencie na wynajem – samodzielnie czy z pomocą firmy sprzątającej?

Apartament na wynajem możesz oczywiście sprzątać samodzielnie. Weź jednak pod uwagę to, że jeżeli pracujesz na etacie, możesz mieć inne obowiązki w godzinach pomiędzy zmianą gości. Oprócz tego, konieczny będzie zakup odpowiednich sprzętów i środków czystości. Hurtownia chemii gospodarczej oferuje produkty, dzięki którym pozostawisz apartament w stanie idealnym do przyjęcia nowych lokatorów.

Wiele wynajmujących decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Aby dokonać jak najlepszego wyboru, dobrze jest sprawdzić opinie lub popytać znajomych. Dzięki temu rozwiązaniu, nie będziesz musiał przeznaczać dodatkowych funduszy na środki czystości, gdyż wszystko zostanie zapewnione przez wykonawcę. Tego typu firmy często oferują również usługi prania, prasowania i maglowania. Podpisując umowę na długofalową współpracę, nie musimy martwić się o terminy oraz angażować swój własny czas i energię w sprzątanie apartamentu.

Fot.: Pille R. Priske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*