Drewniane akcenty w mieszkaniu – prosty sposób na upiększenie wnętrza

Drewniane akcenty w mieszkaniu – prosty sposób na upiększenie wnętrza
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drewno wprowadza do wnętrza niepowtarzalną atmosferę, ciepło i sprawiają, że staje się ono przytulne. Jeśli zależy Ci na naprawdę urokliwym mieszkaniu, z pewnością nie możesz pomijać przy jego urządzaniu akcentów z drewna. Wszelkie drewniane ozdoby będą wprowadzać domowy klimat, a drewniane meble stworzą klimat jak w góralskiej chacie. Poznaj kilka dekoracji z drewna, które upiększą Twoje mieszkanie. 

Drewniane lampy

Oświetlenie ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Liczy się tu nie tylko sam wystrój, lecz także sposób, w jaki różne przedmioty odbijają światło. Może na przykład okazać się, że kanapa, która zupełnie nie podoba Ci się w ciemnym kącie salonu, pod oknem będzie prezentowała się fenomenalnie. Właśnie dlatego lampy są tak ważne w pomieszczeniu. Poza stricte praktycznym zastosowaniem lamp, mogą one być także przepiękną ozdobą pokoju. Żyrandole drewniane nie dość, że fantastycznie rozpraszają światło, to jeszcze są naprawdę wspaniałą ozdobą, na przykład salonu. Jeśli kochasz ciepłe wnętrza w stylu skandynawskiej chaty lub nowoczesny, ale nadal przytulny wystrój, drewniane lampy będą w Twoim domu strzałem w dziesiątkę! To doskonały akcent, który dodaje pokojowi uroku oraz stwarza cudowną atmosferę, jednocześnie nie zabierając żadnego miejsca, w przeciwieństwie do mebli, ozdób stojących czy na ścianę. 

Ramki i drewniane płaskorzeźby

Wiele lokalnych społeczności ma swoich twórców ludowych, którzy potrafią wyrzeźbić w drewnie prawdziwe arcydzieła. Drewniana płaskorzeźba, wisząca na ścianie może naprawdę stać się głównym punktem pomieszczenia. Ludowość i powrót do swoich korzeni, to rosnący w popularność, bardzo piękny trend. Folkowe akcenty w salonie czy sypialni na pewno będą prezentowały się zjawiskowo, ale same w sobie nie zdominują wystroju. Łączenie stylów to także coraz bardziej popularna praktyka. Jeśli w bardzo nowoczesnym wnętrzu powiesisz ozdobę w ludowym stylu, z pewnością będzie się ona wyróżniać i wzbudzać zainteresowanie gości. Z kolei zdjęcia w drewnianych ramkach lub ogromnych, bogato zdobionych ramach, staną się głównym punktem, skupiającym uwagę na przykład w przedpokoju czy jadalni. Zarówno w Internecie, jak i na pchlich targach i lokalnych bazarach można kupić naprawdę wspaniałe ramy sprzed wielu lat, nierzadko naprawdę za grosze. 

Drewniane figurki, pamiątki z różnych stron świata

Doskonałą dekoracją salonu czy jadalni lub sypialni, będą przywiezione z dalekich i bliższych stron świata figurki. Charakterystyczne afrykańskie rzeźby nie tylko będą przywoływać piękne wspomnienia z wakacji, lecz także ozdobią półkę lub kominek i będą świetnym pretekstem do przełamania lodów, kiedy przychodzą goście. To samo tyczy się skandynawskich i nordyckich figurek oraz wschodnich ozdób, które naprawdę są czasem małymi dziełami sztuki. Jeśli dużo podróżujesz i lubisz przywozić sobie najróżniejsze pamiątki z najdalszych zakątków Ziemi, będą one absolutnie wyjątkową i fantastyczną dekoracją, która doda wnętrzu nieco egzotycznego pazura, a oprócz tego wzbudzi w Tobie nostalgię i przypomni piękne chwile spędzone poza domem. 

Urządzanie wnętrza, bez względu na to, czy robisz to zupełnie od podstaw, czy to tylko drobny remont, potrafi przysporzyć problemów. Nowe wnętrza bardzo często są zimne, odpychające, określane przez niektórych, jako “szpitalne”. Żeby uniknąć tego nieprzyjemnego efektu, którego nikt nie chce w swoim azylu, dodaj do wystroju drewniane akcenty, a na pewno pokój od razu zyska urok i przytulność, na jakiej Ci zależy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*