Zdrowy sen w kulturze stresu – czy to możliwe?

Zdrowy sen w kulturze stresu – czy to możliwe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zdrowy sen to rzecz, o którą w stresogennym świecie niezwykle trudno, a jednocześnie rzecz, która w takim świecie jest niezwykle ważna. Na zdrowy sen składa się wiele czynników. Są to zarówno czynniki wypływające bezpośrednio ze stanu zdrowia lub emocji jak też czynniki fizyczne, związane chociażby z pozycją kręgosłupa podczas snu. By zapewnić sobie dobry sen, warto przyjrzeć się tej kwestii kompleksowo.

Czynności podstawowe

Czasem problemy ze snem wynikają z prozaicznych przyczyn, którym łatwo zaradzić. Dla wielu osób problemem podczas snu jest problem z oddychaniem. Ten problem pojawia się zwłaszcza w sezonie grzewczym. Warto upewnić się, czy powietrze w sypialni nie jest zbyt suche. Sypialnia to również pomieszczenie, które powinno być regularnie wietrzone.

Alergeny nie śpią 

Oddychanie utrudniają również alergeny. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, by używane kołdry i poduszki wykonane były z materiałów lub surowców hypoalergicznych. Przy czym należy pamiętać, że problem niekoniecznie rozwiąże wybór poduszek, które nie zawierają naturalnego, ptasiego puchu. W innego rodzaju tworzywach namnaża się duża ilość roztoczy, które również są niezwykle silnym alergenem. W sytuacji dużego uwrażliwienia na alergeny warto wybrać dostępne np. tu https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/ poduszki wypełnione naturalnym ziarnem – gryką.

Dobry sen pasażera 

Poduszki z ziarnami będą również dobrze służyć kręgosłupowi. Dopasowując się do kształtu ciała, utrzymują kręgi w odpowiedniej pozycji. Istnieje wiele sytuacji, kiedy nie możemy korzystać ze snu we własnej sypialni. Podróże, wakacyjne wyjazdy, długie loty samolotem – to sytuacje, w których warto zadbać o odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i kręgosłupa. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest specjalna poduszka przeznaczona do jazdy samochodem.

Głęboki oddech w podróży 

Wybierając tego rodzaju poduszkę kierować się można podobnymi kryteriami, co przy wyborze poduszki do sypialni. Większość samochodów wyposażona jest w klimatyzację, która poprawia komfort jazdy, ale także bardzo wysusza powietrze, powodując różnego rodzaju kłopoty z drogami oddechowymi. Podczas jazdy również często nasilają się problemy alergiczne, tak więc warto dobrać poduszki podróżne minimalizujące te problemy.

Rumianek i lawenda 

Tego rodzaju poduszki zawierają nie tylko ziarno, ale również inne składniki, na przykład suszoną lawendę. Lawenda uspokaja, dlatego też poduszka podróżna z lawendą będzie praktyczna również dla dzieci. Jeżeli jednak zapach lawendy jest zbyt intensywny dla podróżników, wtedy warto zdecydować się poduszki wypełnione ziarnem z dodatkiem innych ziół, przykład rumianku.

Fot.: Nathan Waters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*