W szkatułce czy na stojaku? W jaki sposób przechowywać biżuterię?

W szkatułce czy na stojaku? W jaki sposób przechowywać biżuterię?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

O biżuteryjne skarby trzeba dbać, tak aby jak najdłużej zachowały swój kolor, blask i przypadkiem nie zostały uszkodzone. Sprawdź, co lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku – ozdobny kuferek czy może elegancki stojak?

Biżuteria złota, srebrna, z kamieniami, cyrkoniami, sztuczna – każda, bez wyjątku, musi być odpowiednio przechowywana. Bransoletki nie powinny obijać się o siebie, być rzucane gdzie popadnie, tak samo jak zegarki, kolczyki, pierścionki, czy naszyjniki. Te ostatnie dodatkowo lubią się plątać.

Przechowywanie w szkatułce lub na stojaku pozwoli utrzymać nasze skarby w dobrej kondycji. Warto jednak wiedzieć, co można przechowywać „na wierzchu”.

Cała kolekcja w szkatułce 

Kuferki na biżuterię kryją mnóstwo półeczek, przegródek i miejsc dedykowanych na przechowywanie pierścionków lub drobnych kolczyków. Dzięki takiemu systemowi możemy być pewni, że biżuteria w żaden sposób nie ucierpi, nie będzie narażona na kurz, promienie słoneczne, czy wilgoć. Ponadto skończy się odwieczny problem poplątanej bądź porysowanej biżuterii. 

Biżuteria w szkatułce
Photo by Hannah Alkadi from: Pixabay.com

Szkatułka jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania biżuterii srebrnej czy posrebrzanej, które ciemnieją, gdy są narażone na bezpośrednie działanie światła, jak również do biżuterii drogocennej. Warto o nią zadbać, by nie straciła swojego koloru i blasku.

Na rynku jest dostępnych mnóstwo wzorów, kolorów oraz rozmiarów kuferków – nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do wystroju pomieszczenia oraz z utrzymaniem ich w czystości.

Jedno jest pewne – szkatułka bez problemu pomieści całą kolekcję biżuterii. Dzięki temu widzimy dokładnie, co mieści się w naszej kolekcji. W ten sposób zawsze dopasujemy właściwie akcesoria do naszej stylizacji. Szczególnie cenne skarby możemy wcześniej włożyć do materiałowego woreczka.

A może lepiej stojak?

Jedni wolą mieć biżuterię schowaną, zaś drudzy wyeksponowaną – umożliwia to właśnie stojak. Pewne jest, że wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz dostępnego miejsca. Warto podkreślić, że aktualnie dostępne na rynku stojaki na biżuterię są prawdziwą perełką. Mogą być złocone, białe, czarne, o klasycznym lub finezyjnym kształcie, który będzie doskonałą dekoracją pokoju.

Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy rodzaj biżuterii można trzymać na widoku, jak na przykład wspomnianą wcześniej biżuterię srebrną czy posrebrzaną. Ponadto na stojaku ciężko powiesić zegarki – w szkatułce ten problem znika. Wyjściem z tej sytuacji jest zakup stojaka z ozdobną tacką, na której można położyć zegarek lub pierścionek.

Z pewnością stojak na biżuterię jest świetnym rozwiązaniem do przechowywania biżuterii, którą najczęściej nosimy. Pamiętajmy przy tym, by nie ustawiać go w łazience. Biżuteria nie lubi wilgoci, a tutaj byłaby stale na nią narażona. Uważajmy również na dzieci oraz zwierzęta, które mogą nie tylko ją zniszczyć, ale przede wszystkim narazić swoje zdrowie poprzez połknięcie czy udławienie się.

Haczyki na drzwiach szafy albo trik z lustrem

Prezentujemy jeszcze dwa alternatywne sposoby przechowywania biżuterii, które sprawdzą się przede wszystkim w przypadku łańcuszków. Jeśli mamy otwierane (nieprzesuwane) drzwi szafy, wówczas możemy od wewnętrznej strony przykleić w odstępach małe haczyki. Następnie na każdym zawieszamy po prostu jeden naszyjnik i gotowe. Żadnego plątania czy mieszania się, a dodatkowo oszczędzamy miejsce.

Drugi sposób dotyczy lustra wolnostojącego. W sklepach są dostępne modele otwierane jak szafa, które skrywają praktyczny schowek. Jego zawartość – półeczki, haczyki, podziałki – można dowolnie dostosować do swoich preferencji. Tutaj również oszczędzamy miejsce.

Oba te rozwiązania sprawdzą się, szczególnie gdy dysponujemy niewielką powierzchnią na blacie toaletki, biurka, czy na parapecie. Dobrze mieć alternatywę, gdy nie mamy możliwości ustawienia szkatułki bądź stojaka na biżuterię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*