Ubezpieczenie, które powinna mieć każda odpowiedzialna osoba – zobacz, o jakim mowa!

Ubezpieczenie, które powinna mieć każda odpowiedzialna osoba – zobacz, o jakim mowa!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zależy Ci na tym, żeby mieszkanie świetnie się prezentowało? Nieustannie śledzisz trendy wnętrzarskie, dlatego regularnie wykonujesz remonty w swoim lokalu? Podczas prac budowlanych może dojść do różnych niespodziewanych zdarzeń, np. pęknięcia rury. Przez to można przypadkowo zalać sąsiada. W takich chwilach warto mieć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Dowiedz się, czym ono jest.

OC w życiu prywatnym – co to jest?

Polisa OC w życiu prywatnym to dobrowolny produkt oferowany przez towarzystwa. Zapewnia wsparcie finansowe, jeśli nieumyślnie spowodujesz straty na mieniu i/lub zdrowiu osób trzecich, czyli np.:

●       zalejesz sąsiadowi mieszkanie,

●       porysujesz auto na parkingu podczas rekreacyjnego uprawiania sportu,

●       nie odśnieżysz chodnika, przez co przechodzień się przewróci i np. złamie nogę.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni nie tylko na wypadek zdarzeń, za które Ty odpowiadasz. Polisa zadziała także, jeśli szkody zostaną przypadkowo spowodowane przez członków Twojej rodziny oraz czworonożnych pupili. Ochrona będzie więc obowiązywać, np. jeśli dziecko wybije szybę w oknie sąsiada lub Twój pies pogryzie kogoś podczas spaceru w parku.

Polisa OC w życiu prywatnym – dlaczego warto ją mieć?

Po zawarciu umowy na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym towarzystwo weźmie na siebie odpowiedzialność za wyrządzone szkody. Następnie wypłaci osobom poszkodowanym odpowiednie odszkodowanie. Ofiary będą mogły wykorzystać pieniądze na pokrycie kosztów naprawy czy leczenia. W rezultacie Ty nie poniesiesz tych wydatków z własnej kieszeni.

Warto jednak pamiętać, że polisa OC w życiu prywatnym obejmuje tylko zdarzenia, które zostały wymienione w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Jeśli doszło do szkody z listy wyłączeń od odpowiedzialności, towarzystwo odmówi wypłaty świadczenia.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – gdzie kupić?

Polisa OC jest dostępna jako rozszerzenie ubezpieczenia mieszkania. Zatem mogą z niego skorzystać tylko osoby, które wykupiły ochronę na nieruchomość. Aby móc dołączyć do tego grona, znajdź korzystną ofertę za pomocą porównywarki internetowej dostępnej np. na stronie: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator.

Po otworzeniu tej strony wyświetli Ci się szczegółowy formularz. Należy go uzupełnić, aby system mógł przeanalizować dostępne oferty i przedstawić propozycje dopasowane do Twoich potrzeb. W gotowym rankingu polis znajdziesz informacje o:

●       zakresie ochrony, czyli tym, po jakich zdarzeniach zostanie wypłacone odszkodowanie;

●       sumie ubezpieczenia, czyli o wysokości rekompensaty, jaką może otrzymać osoba poszkodowana;

●       terenie, na którym obowiązuje ochrona OC w życiu prywatnym;

●       wysokości składki na polisę.

Porównaj dokładnie wszystkie podane informacje, a następnie wybierz ubezpieczenie, które zapewni Ci najlepszą ochronę w najkorzystniejszej cenie.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym pozwoli uniknąć wielu kłopotów z osobami poszkodowanymi na skutek nieumyślnego działania – Twojego lub najbliższej rodziny. Dlatego warto się zdecydować na zakup tej polisy!

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*