Urodziny dziecka w ogrodzie – jak zorganizować przyjęcie?

Urodziny dziecka w ogrodzie – jak zorganizować przyjęcie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lato to idealna pora roku na organizowanie w ogrodzie różnego rodzaju imprez, w tym urodzin dziecka. To także dodatkowa wygoda i wręcz nieograniczone możliwości w zaaranżowaniu czasu małym gościom. 

Przyjęcia w ogrodzie mają jednak to do siebie, że czasem nie wiemy, od czego zacząć i jak ostatecznie zabrać się za organizację urodzinowego garden party. Oto kilka sprawdzonych pomysłów i porad, co zrobić, by było pięknie, smacznie i oczywiście kolorowo! 

Przyjęcie urodzinowe w ogrodzie?

Ogród to naprawdę doskonała alternatywa dla imprezy urodzinowej dziecka organizowanej w domu. Ma wiele dodatkowych zalet. Po pierwsze nie ogranicza Cię miejsce. Twoje dziecko może zaprosić dowolną liczbę kolegów i koleżanek, a Ty masz pewność, że dla każdego znajdzie się miejsce. Po drugie ogród daje wiele dodatkowych możliwości zorganizowania dzieciakom czasu na zupełnie innych zasadach niż w domu. Po trzecie na zewnątrz mamy znacznie większą swobodę. Nie musimy troszczyć się o ewentualne zniszczenia czy uszkodzenia, typu zabrudzone ściany czy zbite wazony. I po czwarte, dla niektórych najważniejsze, przyjęcie w ogrodzie wiąże się z mniejszą ilością sprzątania zarówno przed imprezą, jak i po niej. 

Organizując imprezę na wolnym powietrzu, musisz się jednak zorientować, jaka będzie tego dnia pogoda, by nie zaskoczył Was deszcz. Jeśli prognozy są niepewne, przygotuj alternatywę w postaci przeniesienia imprezy do domu bądź wypożyczenia namiotu. 

Plan to podstawa! 

Najpóźniej na tydzień przed planowaną imprezą usiądź i stwórz ramowy plan przyjęcia. Zapisz w nim potrawy, które będziesz serwować, przekąski i napoje. Zaplanuj dekoracje, dodatkowe atrakcje i zabawy. Do niektórych z nich będziesz potrzebować rekwizytów. Najlepiej będzie, jeśli motyw przewodni ustalisz wspólnie z solenizantem, pozwoli to uniknąć nieporozumień i ewentualnego rozczarowania. 

Na tym etapie warto się również zastanowić, w jaki sposób usadzisz gości. Czy jesteś w stanie zapewnić im wszystkim siedzące miejsca przy stole, a może warto przemyśleć opcję pikniku na trawie z rozłożonymi kocami, poduchami i niskim stołem?

O czym nie możesz zapomnieć? 

Dekoracje

Dobrze, jeśli będą związane z motywem przewodnim przyjęcia. Mogą to być girlandy, balony, lampiony, plakaty, banery czy toppery. Możesz przymocować je do altany, drzew czy krzewów. Wydziel również dwie strefy: jedną do jedzenia, drugą do zabawy. Pozwoli to uniknąć plam na ubraniach i marnowania jedzenia. Jako dekoracja sprawdzą się również różnego rodzaju koce, narzuty i poduszki w żywych kolorach i o ciekawych kształtach.

open_eyes/pixabay.com

Zabawy

Wolna, ogrodowa przestrzeń daje nam pod tym względem wiele możliwości. Dzieci mogą grać w piłkę, rzucać się balonami z wodą, szukać ukrytego skarbu, grać w podchody, a na koniec wieczoru możecie urządzić kino pod chmurką. 

Przekąski

Przekąski to podstawa każdej imprezy, niezależnie od wieku zaproszonych na nią gości. Oczywistością, która musi pojawić się na urodzinach, jest tort. Przydadzą się również ciastka, owoce, lody czy lemoniada. Raczej unikaj słonych paluszków i czipsów. Dobrą alternatywą dla ciepłego posiłku może być zorganizowanie ogniska, jednak to wymaga wcześniejszych przygotowań i opanowanego opiekuna, który zapanuje zarówno nad ogniem, jak i nad obcującymi z nim dziećmi.

Zdj. główne: Counselling/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*