Szafka łazienkowa z umywalką. Porządek w łazience

Szafka łazienkowa z umywalką. Porządek w łazience
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szafka łazienkowa to doskonały pomysł na utrzymanie porządku. Jak ją ustawić i jaką wybrać, by najlepiej spełniała swoją funkcję?

Podczas projektowania łazienki lub planowania jej remontu często skupiamy się na wyborze płytek lub innych sprzętów, zapominając o szafce łazienkowej z umywalką. Dlaczego dziś zwracamy uwagę na ten element, który powinien zostać dobrze wybrany do naszej łazienki? Bo odpowiedni dobór szafki pod umywalkę to porządek i czystość! Podpowiadamy, na jaki mebel się zdecydować, tak aby mieć większą kontrolę nad porządkiem.

Szafka łazienkowa zapewni czystość i porządek

W trakcie aranżacji łazienki dobrze jest przemyśleć wcześniej, gdzie powinny się znaleźć szafki, w których będzie można schować wiele rzeczy. Chemia, ręczniki, artykuły toaletowe czy kosmetyki mogą znaleźć swoje miejsce na półeczce pod umywalką. Szafka z umywalką nie zajmie dużo miejsca, a dzięki niej w łazience zapanuje porządek. Praktycznie każda łazienka – bez względu na rozmiar – zmieści taką szafkę z umywalką. Dzięki takiemu elementowi unikniesz bałaganu i niepotrzebnych produktów i przedmiotów stojących na wierzchu, zagracających pomieszczenie. 

Rodzaje szafek łazienkowych

Przy wyborze szafki masz dwie opcje: może być podwieszana lub stojąca. Różnią się od siebie m.in. sposobem montażu. Wybierając pierwszą opcję, zapewnisz sobie większy komfort czyszczenia np. posadzki, bo będzie do niej większy dostęp. Natomiast szafka stojąca jest bardziej stabilna i nie musi być zamontowana do ściany tak jak wisząca. Stojąca zawsze będzie miała odrobinę więcej miejsca w środku. Jeżeli masz więcej przestrzeni, to postaw na wersję z szafką stojącą. 

Kolejną sprawą jest sposób otwierania szafki. Może mieć tradycyjnie otwierane drzwiczki lub wysuwane szufladki. Niezwykle funkcjonalna jest ta druga propozycja, gdyż wtedy możemy zdecydować się na dodanie przegródek. Ogromnie ułatwią nam zorganizowanie i utrzymanie porządku nie tylko z zewnątrz, ale i wśród środków do sprzątania czy mycia. Dzięki takim przegrodom będziemy doskonale wiedzieć, ile mamy produktów i czy czegoś nam nie brakuje, a wszystko będzie miało swoje miejsce. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem ułatwiającym funkcjonowanie w łazience i utrzymanie ładu są specjalne relingi, które montuje się po bokach szuflad, aby produkty nie przewracały się przy otwieraniu szuflad.

Przeczytaj też jak przechowywać rzeczy w łazience.

Umiejscowienie umywalki ma znaczenie

Wydawałoby się, że to, czy umywalka będzie wbudowana w blat, czy znajdzie się na blacie, nie ma znaczenia dla zachowania porządku. Jednak jest to także ważna kwestia. Jest wiele modeli, w których umywalki są specjalnie wbudowane w blat. Wtedy zazwyczaj mamy miejsce jedynie na postawienie na niej mydła. Jeżeli chcemy innego rozwiązania, to warto zastanowić się nad półką z umywalką znajdująca się na blacie. Dziś dobrać można piękny zestaw ze zlewem niezajmującym tak dużo miejsca. Taki blat będzie można lepiej zagospodarować. Jest to bardzo nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*