Przygotowania do przeprowadzki – poradnik

Przygotowania do przeprowadzki – poradnik
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka to wielkie wydarzenie i z pewnością ekscytujesz się na myśl o nowym domu lub mieszkaniu. Zmieniasz lokum na większe? A może położone bliżej pracy lub urządzone w stylu, który Ci się podoba? Albo właśnie kupiłeś coś swojego i chcesz zacząć mieszkać na własnych zasadach? Niezależnie od tego, co jest powodem, pierwszym etapem będzie przeprowadzka.

Jak się pakować?

Najtrudniejszym momentem przeprowadzki jest przetransportowanie rzeczy ze starego miejsca zamieszkania do nowego. Niezależnie, czy zajmiesz się tym sam, czy pomoże Ci firma przeprowadzki poznań, pakowanie, segregowania i przenoszenie rzeczy stanowi spore wyzwanie. Najlepiej więc podejść do tego  logicznie – czyli od zaopatrzenia się w worki, kartony, taśmę klejącą, marker oraz gazety, folię bąbelkową i nożyczki. Zdobądź te rzeczy, zanim zaczniesz się pakować, ponieważ dzięki temu z łatwością posegregujesz przedmioty przeznaczone do transportu i będziesz w stanie opisać kartony (na przykład pomieszczeniami, do których mają trafić, lub zawartością pudełek). Pamiętaj, żeby podczas pakowania zachować odpowiednią kolejność – działaj systematycznie, po kolei zapełniając pudła przedmioty z różnych pomieszczeń. Pakuj pokój po pokoju, a z pewnością zrobisz tak mało bałaganu, jak to możliwe. 

Wyrzuć to, co niepotrzebne

Bardzo ważny jest przegląd rzeczy, które będziesz pakować. Nie ma sensu przewozić do nowego domu lub mieszkania przedmiotów, z których od dawna nie korzystasz. Pakowanie to świetny moment na zrobienie selekcji – dzięki temu wyrzucisz zbędne rzeczy i będziesz miał mniej do przewiezienia. Możliwe też, że mniejsza ilość przedmiotów obniży koszt wynajęcia firmy przeprowadzkowej. Dokładną ofertę znajdziesz na stronie: https://www.przeprowadzki-undrych.pl. Nie posuwaj się jednak za daleko w wyrzucaniiu różnych przedmiotów – nie pozbywaj się rzeczy, które chciałbyś wymienić. Przyjdzie na to czas, kiedy kupisz odpowiedniki (lub jeżeli wiesz, że zrobisz to zaraz po przeprowadzce). W przeciwnym razie zatrzymaj wybrane przedmioty aż do momentu, w którym rzeczywiście nie będą potrzebne. 

Pakuj się mądrze

Podczas pakowania stwórz karton przeznaczony na rzeczy pierwszej potrzeby. Dzięki temu aż do „dnia zero” będziesz w stanie „żyć na pudełkach”. Taki karton znacząco też ułatwi Ci adaptację w nowym miejscu, podczas rozpakowywania się. Zwróć również uwagę, by kartony, które są gotowe do zabrania, nie były zbyt ciężkie. Nie pakuj na przykład wyłącznie naczyń i garnków albo książek do jednego pudełka – w ten sposób możesz doprowadzić do oderwania się dna lub po prostu znacząco utrudnić sobie transport. 

Fot.: Blue Bird/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*