Sypialnia w stylu urban jungle – czego nie może w niej zabraknąć?

Sypialnia w stylu urban jungle – czego nie może w niej zabraknąć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie każdy odważyłby się na spędzenie nocy pod rozgwieżdżonym niebem. Każdy jednak ma szansę wprowadzić nieco więcej natury do swoich domowych wnętrz, a zwłaszcza do stylowo urządzonej sypialni. Wystarczy postawić na jeden z najmodniejszych trendów tego sezonu, czyli efektowny nurt urban jungle, które idealnie nadaje się do zaaranżowania przytulnego miejsca do odpoczynku.

Czym wyróżnia się nowa tendencja i jakich elementów zdecydowanie nie może w niej zabraknąć? Kilka inspiracji i wskazówek przekażemy w dalszej części tekstu.

Urban jungle – natura w domowych wnętrzach

Jaki jest styl urban jungle? To wprowadzenie prawdziwej natury do domowych wnętrz. Najczęściej sięga się po motywy egzotyczne. Nie stroni się zatem od tropikalnych roślin, kwiatów. Pojawiają się prawdziwe dżungle w doniczkach ustawianych na parapetach, w pionowych kwietnikach, a nawet zaaranżowane wprost na ścianie ogrody wertykalne. Motywy floralne występują też w zdobieniu dodatków, a zwłaszcza na tapetach ściennych, tekstyliach (poduszkach, zasłonach lub dywanach). Cała przestrzeń jest pełna słońca, dominują w niej odcienie zieleni, uzupełniane akcentami mocniejszych barw (żółcieni, pomarańczu lub fuksji) – niczym w prawdziwej dżungli.

W takich pomieszczeniach nie sposób nie wykorzystać naturalnych materiałów. Króluje oczywiście drewno (również w odmianach egzotycznych) w wyposażeniu, na podłogach, a nawet w formie znów modnych okładzin ściennych. Najczęściej stosuje się produkty pokryte wyłącznie bezbarwnym lakierem lub w zupełnie surowej formie, z widocznym naturalnym odcieniem drewna i dekoracyjnym rysunkiem słojów. W urban jungle to bowiem zwrot w stronę przyrody nieprzetworzonej ludzką ręką.

Podstawowe wyposażenie – komfort domowników

W sypialni urban jungle muszą oczywiście znaleźć się podstawowe elementy wyposażenia, jak łóżko, szafki, komody, garderoby etc. Ich forma może się różnić w zależności od upodobań użytkowników. Pod tym względem nurt ten daje sporą dowolność. Niektórzy stawiają na skrajnie proste, minimalistyczne meble do sypialni, wykonane z jasnego drewna. Inni decydują się na połączenie nowych mebli z ozdobnymi antykami w ciemniejszych odcieniach. Chętnie wprowadza się meble w duchu kolonialnym, wykonane z efektownych plecionek – wikliny, rattanu lub bambusa, które wprowadzają do wnętrza bardziej orientalny klimat, również sprzyjający przyjemnej rekreacji i odpoczynkowi.

Ciekawym pomysłem na dopełnienie aranżacji jest wprowadzenie oryginalnych lamp, niezbędnych w każdej sypialni. Chętnie stawia się na modele z drewnianą konstrukcją i płóciennymi abażurami, dającymi przyjemnie rozproszone światło. Szeroki wybór takich produktów da się znaleźć choćby na stronie: Lampy.it.

Efektowne dodatki – zwrot w stronę natury

W pomieszczeniach urban jungle dba się o wygodę i funkcjonalność, nie pozbawione jednak przytulności. W końcu sypialnia ma zapewniać przestrzeń do przyjemnego relaksu dla wszystkich użytkowników.

Jak ocieplić przestrzeń? Warto postawić na praktyczne tekstylia, które stanowią naturalne uzupełnienie wnętrza w tym stylu. Stosuje się oczywiście miękkie poduszki (również w wersji dekoracyjnej), koce, dywany i zasłony w oknach, które równocześnie zdobią i spełniają szereg funkcjonalnych zadań.

Można też zdecydować się na typowo ozdobne dodatki. Do takich akcesoriów zaliczają się choćby obrazy, zdjęcia i grafiki w ozdobnych ramach wieszane na ścianach. Bynajmniej nie muszą być utrzymane w jednym nurcie – można pozwolić sobie na odrobinę eklektycznego szaleństwa. Równie chętnie ustawia się we wnętrzu rozmaite bibeloty i pamiątki, które budują indywidualny charakter przestrzeni.

Nie zapominajmy też o tym, że kluczową dekoracją w każdej miejskiej, sypialnianej dżungli są efektowne rośliny w dekoracyjnych doniczkach.

Urban jungle – nie tylko dla miłośników przyrody

Styl urban jungle to zwrot w stronę dzikiej natury, której nadaje się nieco bardziej elegancki, miejski charakter. Dzięki temu idealnie sprawdza się do zaaranżowania przytulnych pomieszczeń rekreacyjnych, a zwłaszcza sypialni – pełnej naturalnych materiałów i kojącej zmysły zieleni. W takim miejscu relaks to prawdziwa radość dla ciała i ducha.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

5 × trzy =