Świąteczne dekoracje w rustykalnym stylu

Świąteczne dekoracje w rustykalnym stylu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Świąteczne dekoracje, to nie tylko choinka, lecz również wianki na drzwi i inne elementy stwarzające cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. 

Wszędzie zieleń

Świeże zielone sosnowe gałązki odzwierciedlają styl rustykalny, który nawiązuje do natury. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zielenią choinek. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup małych drzewek, które są obowiązkowym elementem świątecznych dekoracji. Później takie drzewko można posadzić w ogrodzie.

dziewczynka na tle choinki
Photo by Ирина Безмен from: Pixabay.com

Tradycyjne żywe choinki są świetnym rozwiązaniem, które warto dopełnić udekorowanymi świątecznie gałązkami sosnowymi powieszonymi w domu, wieńcem na drzwiach, kalendarzem oraz wieńcem adwentowym.

Kalendarz adwentowy, czyli czas na odliczanie

Kalendarz adwentowy, to świetna dekoracja, dzięki której możemy odliczać dni do Bożego Narodzenia. Rustykalny kalendarz adwentowy jest świetnym sposobem na ozdobę wnętrza. Warto go zrobić z jak najbardziej naturalnych materiałów takich jak:

  • drewno,
  • juta,
  • papier,
  • sznurek.

Taki kalendarz spodoba się nie tylko najmłodszym, lecz również starszym domownikom, którzy z niecierpliwością oczekują na święta.

Świecznik adwentowy

Wieniec adwentowy jest bardzo ważny w czasie świątecznego oczekiwania. Co tydzień zapalana jest jedna świeczka, która przybliża do Świąt Bożego Narodzenia. Taki świecznik adwentowy można wykonać własnoręcznie. Do zrobienia wieńca adwentowego potrzebne będą przede wszystkim zielone gałązki i świece. Resztę dekoracji możemy wybrać sami.  

Wieniec na drzwi

Coraz więcej osób stroi swoje domy na wzór amerykański, w którym ozdobne wieńce na drzwi są jednym z elementów dekoracji domu na Boże Narodzenie. Wieniec na drzwi w stylu rustykalnym, to przede wszystkim ozdobne splecione gałązki sosnowe z naturalnymi dekoracjami np. skórką pomarańczową, laską cynamonu czy małymi szyszkami.

Choinka, czyli najważniejsza świąteczna dekoracja

Święta Bożego Narodzenia bez choinki, to nie święta. Pięknie ozdobiona jest obowiązkowym elementem świątecznego wystroju mieszkania. Najlepiej jeśli choinka jest  żywa. Jeśli nie jest to możliwe, to zawsze można taką choinkę zastąpić drewnianą choinką z deseczek lub gałęzi. Idealnie wpisze się w klimat rustykalny.

Choinka powinna być przyozdobiona jak najbardziej naturalnie. Świetnie do tego sprawdzą się rajskie jabłuszka, plasterki pomarańczy, orzechy włoskie oraz laski cynamonu. Świetną ozdobą na rustykalnej choince będą domowe samodzielnie upieczone pierniczki. Tak przystrojona choinka wygląda przepięknie.

Świąteczne aromaty 

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zapachem piernika i lasu. Dom może pięknie wyglądać i pachnieć świętami. Wystarczy tylko na gałązkach sosnowych powiesić plasterki pomarańczy, laski cynamonu oraz suszone jabłka.

Inne dekoracje świąteczne

Jemioła

Tradycja świąteczna głosi, że powieszenie jemioły w domu w wigilię przyniesie szczęście i radość domownikom. Gałązka jemioły powieszona nad drzwiami, świetnie dopełni rustykalny styl. 

Stroik

Stroik w stylu rustykalnym nada wnętrzu sielskiego charakteru. Do zrobienia takiego stroika nie potrzeba wielu rzeczy. Wystarczy tylko kawałek drewna lub gałązki sosnowe, świeczka, sznurek, suszone owoce i trochę czasu.

Przystrojone gałązki świerkowe

Przystrojone suszonymi owocami gałązki świerkowe idealnie wpisują się w styl rustykalny nawiązujący do amerykańskich filmów.

Ozdoby na kominku

Kominek w domu może zostać pięknie przystrojony:

  • zielonymi gałązkami,
  • sznurkami z owocami suszonymi,
  • ozdobami ze sznurka jutowego.

Dzięki tym ozdobom kominek nabiera świątecznego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*