Sprawdzone sposoby na utrzymanie porządku w domu

Sprawdzone sposoby na utrzymanie porządku w domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Utrzymanie porządku w domu, w którym mieszka kilka osób, nie jest łatwym zadaniem. Można jednak choć trochę ułatwić wszystkim to zadanie, wyposażając się w pewne  artykuły i starając wykształcić nawyki, które pomogą zapanować nad wszechobecnych chaosem. Zobacz nasze sposoby na uporządkowanie swoich rzeczy domu.

Sposoby na okiełznanie domu

Podstawową kwestią w dążeniu do porządku w domu, jest jego odpowiednie zorganizowanie. Świetnym sposobem jest przypisywanie konkretnych miejsc danym rzeczom i konsekwentne trzymanie się tych ustaleń. Jeśli nauczymy domowników odkładania przedmiotów na swoje miejsce, naczyń do zmywarki, zakupów do lodówki, a brudnych ubrań wprost do pralki – nie tylko zniwelujemy wrażenie nieporządku, ale zaoszczędzimy sobie nieco pracy.

Recepta na porządek jest prosta – im mniej rzeczy, tym większy ład, dlatego warto pozostawiać na widoku jak najmniej z nich. Świetnym pomysłem jest wygospodarowanie schowków, dzięki którym ukryjemy wszystko, co na co dzień bywa zbędne. Warto rozważyć budowę pojemnej szafy na wymiar, w której na wysokości wzroku ułożymy wszystko to, z czego korzystamy, natomiast na najwyższych półkach lepiej będzie ustawić artykuły używane jedynie od czasu do czasu. Dobrze jest też dostosowywać nabywane wyposażenie do metrażu – jeśli do zagospodarowania mamy raptem kilkadziesiąt metrów kwadratowych, lepiej kupować niewielkie, ale wyposażone w pojemniki meble, kompaktowe AGD, małe deski do prasowania, czy choćby artykuły składane, które po złożenia z łatwością ukryjemy.

Artykuły, które pomogą utrzymać porządek

Spory udział w tworzącym się bałaganie ma pranie, którego brudne sterty to widok, z którym ciężko się pogodzić wielu Paniom Domu. Aby go uniknąć, wystarczy prosty zabieg – postawienie w widocznym miejscu kosza, do którego będą lądować zużyte rzeczy. Nie tylko pozytywnie wpłynie to na wygląd pomieszczenia, ale może nawet je ozdobić! Choć to dość nieprawdopodobne, dostępne aktualnie na rynku kosze nie tylko można spotkać w wielu wspaniałych odcieniach i wzorach, ale też sposobach wykończenia. Znajdziemy zarówno modele gładkie i błyszczące, które wpiszą się w koncepcję wnętrza minimalistycznego, jak i również imitujące wiklinę, które pasować będą do aranżacji rustykalnych, czy nawet imitujące drewno, które dopełnią klimat Skandynawski. A gdy pranie będzie już gotowe, krótka droga do tego, by się go pozbyć. Wystarczy je wysuszyć, w czym wsparciem będą suszarki do prania. Najlepiej sprawdzają się te składane, które raz-dwa można w łatwy sposób wcisnąć w każdy kąt, gdy nie są akurat potrzebne. Całkiem sprytnym rozwiązaniem są też ich sufitowe siostry, które nie tylko nie zajmują cennego miejsca, ale sa praktycznie niewidoczne.

Do utrzymania porządku nadają się też inne pojemniki! Te szczelnie zamykane przy pomocy  klipsów staną się ulubionymi akcesoriami miłośników gotowania, gdyż umożliwiają szczelne zamknięcie, co przedłuża żywotność wielu produktów i zabezpiecza je przed niszczeniem. Wśród nich można też zauważyć najróżniejsze organizery, dzięki którym zaprowadzimy porządek wśród sztućców, przypraw, drobnych bibelotów, kosmetyków, czy nawet artykułów metalowych w przydomowym warsztacie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*