Jak skutecznie zabezpieczyć teren budowy przed niechcianymi gośćmi?

Jak skutecznie zabezpieczyć teren budowy przed niechcianymi gośćmi?

AnnaStills/elements.envato.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy dobrze wie, że pozostawienie przedmiotów o wysokiej wartości bez jakiegokolwiek zabezpieczenia jest ogromnym ryzykiem. Budując dom, niestety bardzo często jesteśmy zmuszeni do pozostawiania różnego rodzaju narzędzi, materiałów budowlanych, czy akcesoriów na terenie, który nie jest w żaden sposób chroniony. W takich sytuacjach może dojść do kradzieży, a znalezienie winnego oraz jego łupów, często jest całkowicie niemożliwe. W naszym dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat zabezpieczenia placu budowy oraz sposobach, które w tym celu warto wykorzystać.

Siatka leśna jako efektywne ogrodzenie terenu

Zabezpieczenie naszej działki warto zacząć od zbudowania ogrodzenia. W przypadku tymczasowej, prowizorycznej i budżetowej konstrukcji, idealnie sprawdza się tzw. siatka leśna. Jest to rodzaj siatki o dużych oczkach, zbudowanej ze stosunkowo cienkiego drutu. Jej zadaniem jest ochrona danego obszaru przed zwierzętami, jednak świetnie sprawdza się również jako zabezpieczenie przed złodziejami. Siatka leśna ma wiele zalet, a wśród nich na pewno należy wymienić fakt, że nie wymaga tak mocnego napinania, jak ma to miejsce w przypadku standardowej siatki ogrodzeniowej. Siatka leśna może być wyłącznie podpierana na słupkach, a w tym celu często korzysta się z drewnianych elementów, które są bardzo proste w zamontowaniu, co przyspiesza budowę całej konstrukcji.

Drewniana brama lub furtka – prosta w budowie i trwała

Trudno sobie wyobrazić ogrodzenie bez bramy oraz furtki. Elementy pozwalające na uzyskanie dostępu do naszej działki są oczywiście konieczne, a ich pominięcie uniemożliwi chociażby dojazd transportów z materiałami budowlanymi. W przypadku tymczasowych ogrodzeń bardzo często konstruuje się proste bramy na drewnianej konstrukcji. Ich budowa sprawia, że są one stabilne oraz wytrzymałe, a przy tym bardzo łatwe w budowie i montażu.

Do skonstruowania takiej bramy będziemy potrzebować zaledwie kilku desek oraz kawałków siatki, np. siatki ogrodzeniowej. Warto jednak pamiętać, by oprócz samej konstrukcji bramy zadbać o to, by wytrzymałe były również słupki, do których zostanie ona przymocowana. Muszą one utrzymać jej masę, a także poradzić sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Kłódki i zabezpieczenia – jak skutecznie chronić się przed kradzieżami?

Ostatnim punktem, o którym nie można zapomnieć, jest oczywiście zastosowanie najbardziej skutecznych i kompletnych zabezpieczeń, a mowa tutaj o kłódkach. Kłódki to proste narzędzie, które jest stosunkowo tanie, proste w budowie, niezawodne, a przede wszystkim wszechstronne. Każdy z nas z pewnością wie, że niezależnie czy potrzebna jest nam kłódka do drzwi, kłódka na szyfr, czy kłódka na siłownię, to zdecydowanie jest to element godny zaufania i wbrew pozorom dość trudny do sforsowania.

Grafvision/elements.envato.com

Oczywiście najlepsze kłódki to produkty z wyższej półki, gdzie często mamy do czynienia z drogimi w zakupie rozwiązaniami. Wybierając kłódkę jako sposób na ochronę naszego mienia, warto jednak pamiętać, że ewentualne straty spowodowane kradzieżom, będą zdecydowanie wyższe niż kwota potrzebna na zakup solidnej kłódki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*