Spójne udekorowanie ścian w mieszkaniu – czy to możliwe?

Spójne udekorowanie ścian w mieszkaniu – czy to możliwe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Najczęściej popełnianym błędem podczas urządzania wnętrz, jest traktowanie każdego pomieszczenia jak oddzielny obiekt. Wówczas, mimo zastosowania modnych rozwiązań i kolorów, ostateczny wygląd daje wrażenie ogólnego chaosu. Kluczem do sukcesu jest spójne spojrzenie na całość. To właśnie wyróżnia najlepiej zaprojektowane wnętrza.

Zasada spójności

Niezależnie od tego w jakim stylu chcielibyśmy zaaranżować naszą domową przestrzeń, główna zasada, którą powinniśmy się kierować, to zasada spójności. Jeśli każdy pokój, urządzimy bez zachowania nawiązujących do siebie elementów, końcowy efekt może nas rozczarować. Nie osiągniemy dobrego samopoczucia we wnętrzu, w którym każde z pomieszczeń atakuje nowymi bodźcami. Dzięki jednolitej estetyce, nawet niedrogie rozwiązania, nabiorą wyjątkowego wyrazu. Spójnie zaaranżowana przestrzeń będzie wyglądała, jak zaprojektowana przez architekta wnętrz. Dlatego warto zadbać o wspólne elementy wykończenia dzięki, którym aranżacja całego domu będzie efektowna i harmonijna.

czarna mozaika w łazience
Photo by izphoto from Freepik.com

Spójna kuchnia i łazienka

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, które są najbardziej wymagające, podczas urządzania, ze względu na funkcjonalność i ergonomię, dlatego warto dobrze wszystko na spokojnie zaplanować. To właśnie w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu. Wybierając mocne i zdecydowane akcenty do kuchni jak np. płytki najlepszy efekt osiągniemy, kiedy te elementy powtórzą się w łazience. Czy zastosujemy płytki wielkoformatowe, heksagonalne czy mozaikę, powtarzające się materiały pomogą zachować spójność całej przestrzeni, zwłaszcza jeśli to one mają tworzyć pierwszy plan całej aranżacji. Pamiętajmy, że jeśli stawiamy na mocny akcent, pozostałe elementy wykończenia, powinny być stonowane tak aby nie zdominować efektu, na którym nam zależy i nie przytłoczyć. Mozaika to wciąż modna i bardzo elegancka forma wykończenia.

mozaika w kuchni
Photo by izphoto from Freepik.com

Obecnie na rynku dostępne są mozaiki niemalże we wszystkich kolorach i kształtach. Dają nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Możemy ułożyć je na całej ścianie bądź tylko wyróżnić jakąś strefę. Jedno jest pewne! Trudno przejść obok takiej aranżacji obojętnie. Złotą mozaikę znajdziecie w sklepie Dunin https://dunin.eu/kategoria-produktu/mozaiki-i-plytki/mozaiki-do-kuchni/, która w połączeniu z butelkową zielenią lub pudrowym różem będzie wyglądała wytwornie i elegancko. Ponadto jej, obecnie bardzo modny, heksagonalny kształt nada charakter całej aranżacji, stając się głównym punktem, który zwróci uwagę każdego.

Korespondencja stylu

Kierując się zasadą spójności, dobrze byłoby ten wyrazisty akcent powtórzyć w łazience. Dzięki temu te dwa pomieszczenia będą ze sobą idealnie korespondowały. Mozaiki łazienkowe Dunin https://dunin.eu/kategoria-produktu/mozaiki-i-plytki/mozaiki-do-lazienki/ to świetne rozwiązanie, które oprócz tego, że są dekoracją samą w sobie i wspaniale się prezentują, są także funkcjonalne, zwłaszcza w miejscach narażonych na wilgoć lub zachlapanie. Dla tych, którzy wolą klasyczne rozwiązania, propozycji w ofercie sklepu nie brakuje. Znajdą tam z pewnością coś dla siebie nawet najbardziej wymagający klienci. A jeśli w domu mamy saunę, jakuzzi lub basen warto też wykorzystać w nich motyw mozaiki. Mozaiki basenowe https://dunin.eu/kategoria-produktu/mozaiki-i-plytki/mozaika-basenowa/ to także ogromny wybór form i kolorów, które z pewnością dopasujecie do pozostałych pomieszczeń. Dzięki temu uzyskacie eleganckie przejście, w spójną wizualnie, całość.

Oferowane płytki mozaikowe można zastosować jako element wykończeniowy nie tylko ścian, ale i podłóg, ponieważ część produktów z linii Q Series cechuje się dodatkowo właściwościami antypoślizgowymi. Ponadto tworzywo, z którego wykonane są mozaiki, cechuje się wysoką odpornością na wodę oraz znaczne temperatury, co pozwala na ich znacznie szersze zastosowanie. Zdecydowanie po te produkty mogą sięgać zarówno właściciele domów, jak i SPA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*