Rzeźba we współczesnych wnętrzach

Rzeźba we współczesnych wnętrzach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon ozdobiony rzeźbami jest wyjątkowy i elegancki. Rzeźby są niecodziennym dodatkiem w polskich domach, wręcz unikatowym. Na szczęście coraz więcej osób się do nich przekonuje. 

Rzeźba w domu podnosi wartość estetyczną całej nieruchomości. Jest to przestrzenna forma sztuki, która w mieszkaniu może stanowić kontrapunkt lub przedłużenie dekoracji. Umieszczenie rzeźb w nowoczesnych wnętrzach dodaje im charakteru, definiuje formę aranżacji oraz stanowi ciekawy punkt odniesienia. 

Nowoczesne rzeźby i modernistyczne wnętrza

Wcześniej rzeźby były wykonywane ze stali, brązu lub marmuru. Dziś wiele się zmieniło. XX wiek przyniósł zmiany i odważne eksperymenty. Współczesna trójwymiarowa ozdoba może powstać ze wszystkiego. Jednak wybierając niecodzienny element, trzeba pamiętać o jego konserwacji, aby cieszył oko na dłużej. 

Nadal jednak najpopularniejsze są te odlane w brązie. Jedne z najpiękniejszych można zakupić w antykwariatach i galeriach sztuki. W nowoczesnych wnętrzach stanowią przełamanie stylu lub przedłużenie formy. Zazwyczaj są ustawiane nieopodal drzwi wejściowych lub zdobią salon. Teraz rzeźba to nie tylko wielkie monumenty, ale też drobniejsze figury, które wyróżniają się na tle pozostałych dekoracji. Warto mieć to na uwadze decydując się na ich zakup. Stanowią nie tylko piękną ozdobę mieszkania, ale i ogrodu. Chcąc kupić rzeźbę współczesną, warto śledzić polskich artystów i ich strony internetowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*