10 pomysłów na zabawy w Dzień Dziecka

10 pomysłów na zabawy w Dzień Dziecka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień Dziecka jest bardzo wyczekiwanym świętem zwłaszcza przez najmłodszych. W jaki sposób można spędzić ten dzień, aby dziecko poczuło się wyjątkowo?

10 pomysłów na zabawy w tym dniu

1. Wycieczka rowerowa z piknikiem

Jeśli jest ładna pogoda, to warto wybrać się na wycieczkę rowerową w ulubione miejsce dziecka. Po przyjeździe do miejsca docelowego można urządzić piknik. Wystarczy do plecaka lub do bagażnika rowerowego zapakować koc oraz smakołyki, które ucieszą wszystkich podróżników.

2. Wyprawa po skarb piratów

Do skrzyni należy zapakować skarby np. muszle, słodycze lub wymarzony prezent. Dla młodszych dzieci skrzynie warto ukryć w ogrodzie i wręczyć mapę, która zaprowadzi do skarbu. W wersji dla starszych dzieci warto zrobić grę terenową, a skarb ukryć po wcześniejszym porozumieniu np. w leśniczówce lub MGOK-u.

3. Wycieczka niespodzianka

Wycieczka niespodzianka spodoba się na pewno dużym i małym dzieciom. W zależności od regionu można zabrać dziecko, np. do ZOO na wyspie Bolko lub do parku tematycznego, np. Parku Miniatur.

4. Festyn miejski

W większych miastach z okazji Dnia Dziecka organizowane są różne festyny z możliwością uczestnictwa w grach i zabawach. Uczestnictwo w festynie jest świetnym sposobem na atrakcyjny sposób spędzenia tego wyjątkowego dnia.

5. Wycieczka do parku wodnego

Każde dziecko niezależnie od wieku lubi kąpiel w basenie. Dlatego świetną rozrywką jest wycieczka do parku wodnego. Duża ilość różnych atrakcji na pewno umili dziecku czas.

6. Wspólne sadzenie roślin

Jeśli dziecko lubi prace ogrodowe, to wspólne sadzenie roślin będzie świetnym prezentem na Dzień Dziecka. Warto podpytać dziecko, jakie rośliny się mu podobają lub jakich brakuje mu w ogrodzie.

7. Edukacyjna wycieczka

Jeśli dziecko fascynuje się szeroko pojętą nauką, to warto zabrać je na wycieczkę edukacyjną do innego miasta, np. Planetarium w Chorzowie, Afrykarium we Wrocławiu, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

8. Ścianka wspinaczkowa lub park linowy

Jeśli dziecko lubi aktywnie spędzać czas, to świetnym rozwiązaniem będzie ścianka wspinaczkowa lub park linowy. Ze ścianki wspinaczkowej mogą korzystać już kilkuletnie maluchy. Ścianka jest świetną propozycją aktywnej rozrywki dla całej rodziny.

>> Zobacz też: Pomysł na prezent dla dwulatka

9. Uroczysty dzień w domu

Jeśli aura nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, to można ten dzień uroczyście spędzić w domowym zaciszu. Świetnym pomysłem jest przystrojenie go balonami, konfetti i innymi dekoracjami. Dobrym pomysłem jest również pozwolenie dziecku na przebieranki i serwowanie posiłków, które lubi. Czas ten można umilić również malowaniem twarzy i przeprowadzaniem różnych ciekawych eksperymentów naukowych.

zabawa klockami
Photo by Esi Grünhagen from Pixabay.com

10. Dzień planszówek

Gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja zabawom w ogrodzie, to można spędzić Dzień Dziecka przy grach planszowych. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie turnieju, w którym weźmie udział cała rodzina. Warto zakupić wcześniej nagrody dla każdego dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*