20. edycja Szlachetnej Paczki. Prezenty, które dają szczęście potrzebującym

20. edycja Szlachetnej Paczki. Prezenty, które dają szczęście potrzebującym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Święta to czas szczególny, moment kiedy w codziennej bieganinie zatrzymujemy się na dłużej by przytulić tych, których mamy obok lub zadzwonić do tych, którzy są daleko, wówczas szczególnie doceniamy to, co mamy. Pamiętajmy, w tym czasie, także o tych, o których wszyscy zapomnieli, dla których szczęście to ciepły posiłek, zimowa kurtka czy biurko i lampa. W miniony weekend działy się prawdziwe cuda! Setki wolontariuszy zamieniło przedmioty codziennego użytku w najpiękniejsze prezenty dla potrzebujących. Takie cuda dzieją się co roku w Szlachetnej Paczce.

“Lubię ludzi”

To, niezwykle piękne w swej prostocie, hasło towarzyszy Szlachetnej Paczce od początku akcji. Jest to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania bohaterem. To wizja świata, w którym podziały finansowe zostają zniesione a Ci, którzy mają dzielą się z tymi, którym zabrakło. Zaangażować się w akcję może każdy z nas, zostając wolontariuszem albo darczyńcą. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, natomiast darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc a to wszystko w oparciu o platformę gdzie konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Na stronie Szlachetnej Paczki znajdują się, zgłoszone do akcji, osoby potrzebujące wraz z listą rzeczy niezbędnych w ich codziennym życiu. Wystarczy wybrać rodzinę, która potrzebuje wsparcia i zebrać listę rzeczy, do niej przypisaną, w oparciu o własne środki czy zorganizowanie zbiórki, zrzutki lub innej akcji wciągającej do pomagania kolejne osoby. Najpotrzebniejsza jest nie tylko żywność ale także odzież, sprzęty AGD, meble i inne akcesoria. To niezwykle precyzyjny system pomagania, który angażuje wiele emocji i wyzwala mnóstwo dobrej energii. 

Weekend cudów

W miniony weekend, miał miejsce finał 20. edycji Szlachetnej Paczki pod hasłem “Weekend Cudów”, podczas, którego tysiące wolontariuszy zapukało do drzwi potrzebujących z prawdziwymi prezentami. Mimo pandemii, paczki z darami dotarły do 14 tys. rodzin! Ale to nie koniec akcji. W obecnym, trudnym czasie potrzebujących jest o wiele więcej dlatego Szlachetna Paczka nie przestaje działać i nadal poszukuje wolontariuszy. Potrzebni są prawnicy, medycy, psycholodzy ponieważ rodziny, do których dotarły paczki w Weekend Cudów, potrzebują także innej, niematerialnej pomocy.  Szlachetna Paczka działa przez cały rok wystarczy wejść na https://www.szlachetnapaczka.pl/ i znaleźć dogodną formę pomocy jaką możemy ofiarować innym. Pamiętajmy, że najpiękniejsze prezenty ukryte są w sercach.

szlachetna paczka finał w Łańcucie
Photo by Dorota Prokopiak / archiwum prywatne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*