Prezent na komunię. Pomysły na rozsądne prezenty

Prezent na komunię. Pomysły na rozsądne prezenty
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dawniej komunijnym hitem były zegarki, dziś moda się zmieniła. Sprawdzamy, jakie prezenty można podarować dziecku w tym wyjątkowym dniu.

Gdy zbliża się komunia, bliscy dziecka często zachodzą w głowę – co warto kupić? Niektórzy przesadzają i wręczają bardzo kosztowne prezenty, czym mogą wpędzić w zakłopotanie rodziców i innych gości. Sprawdzamy więc najlepsze pomysły na rozsądne, komunijne prezenty.

Smartwatch zamiast zegarka

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu komunia wiązała się z reguły z otrzymaniem zegarka. Obecnie zegarków raczej się nie daje, ale ich ulepszoną wersję, czyli smartwatche, już tak. Smartwatch to inteligentny zegarek, który współpracuje ze smartfonem. Można więc na nim odbierać telefony czy wiadomości SMS. Do tego ma wiele przydatnych funkcji – może np. rejestrować naszą aktywność w ciągu dnia, liczyć kroki czy sprawdzać jakość snu. Smartwatch kosztuje od 100 zł do nawet kilku tysięcy zł w zależności od firmy i ulepszeń, które posiada. Dostępne są w różnych kolorach, więc można wybrać gadżet w ulubionym odcieniu dziecka, przez co chętniej będzie go nosić.

Laptop lub tablet

Obecnie laptop wcale nie musi być drogim wydatkiem. Jeśli wiemy, że dziecko go potrzebuje, np. do nauki, wówczas można pomyśleć, by dokonać wspólnego zakupu z innymi gośćmi – wtedy będzie można kupić lepszy sprzęt. Szczególnie że docelowo ma on służyć do nauki. Tańszą wersją jest tablet, który można mieć nawet za 200–300 zł. Oczywiście taki zakup najlepiej jest przedyskutować wcześniej z rodzicami.

Rower wciąż popularny

Nieprawdą jest, że już nikt nie daje rowerów na komunię. Dwukołowiec wciąż cieszy się sporą popularnością, a wiosną znajdziemy spory wybór w sklepach. Dzieciaki wciąż uwielbiają rowery i z pewnością ucieszą się, gdy taki dostaną. Oczywiście i w tym wypadku warto zapytać o zdanie rodziców, bo być może dziecko ma już rower bądź ktoś inny zadeklarował się, że go kupi w prezencie komunijnym.

Złote upominki zawsze na czasie

Złoto jest zawsze dobrym prezentem, szczególnie że nie traci na wartości, a wręcz przeciwnie. Dziewczynki też z pewnością ucieszą się z pięknych kolczyków, wisiorka, pierścionka czy bransoletki. Chłopcom można podarować złoty łańcuszek. Obecnie modne są także miniaturowe sztabki złota, które ważą zaledwie kilka gramów. Informujemy złotnika, ile chcemy przeznaczyć na prezent, a on przygotowuje nam maleńką sztabkę zapakowaną w eleganckie pudełko.

Elektryczna hulajnoga

Elektryczne hulajnogi są obecnie prawdziwym hitem. Nieodpowiednio używane mogą być jednak niebezpieczne, dlatego do takiego sprzętu należy z pewnością dołożyć ochraniacze i kask oraz zadbać o odpowiednie przeszkolenie dziecka. Warto też na początek wybrać sprzęt o mniejszej mocy, by nie jeździł zbyt szybko, co mogłoby skończyć się poważniejszym wypadkiem.

A może jakiś kurs?

Ciekawym pomysłem na prezent jest voucher na kurs związany z zainteresowaniami dziecka. Może to być nauka języka, jazdy konnej, malarstwa czy fotografii. Taki upominek pozwoli obdarowanemu nauczyć się nowych rzeczy i rozwinąć swoją pasję. Można wcześniej porozmawiać z dzieckiem, czy jest jakiś kurs, szkolenie czy warsztaty, w których chciałoby uczestniczyć.

Zdjęcie główne: vixrealitum/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*