Planujesz budowę domu? Na te prace musisz się przygotować

Planujesz budowę domu? Na te prace musisz się przygotować
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to bez wątpienia spore przedsięwzięcie. Wymaga ono nie tylko ogromu pracy, ale także wielu przygotowań. Dowiedz się, o czym należy pamiętać przed budową domu oraz na jakie pracy należy się nastawić.

Pamiętaj o formalnościach

Zanim zaczniesz jakiekolwiek pracy związane z budową domu, musisz pamiętać, że konieczne jest wcześniejsze załatwienie wszystkich formalności. W pierwszej kolejności należy zająć się tymi, które związane są z MPZP, czyli miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz ewentualnym wydaniem decyzji o warunkach zabudowy. Następnie należy zająć się zleceniem geodecie stworzenia mapy do celów projektowych, a także samym projektem domu. Musisz również pamiętać o uzyskaniu pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego. Ostatnim krokiem, jeśli chodzi o dokumenty i inne formalności jest złożenie zawiadomienia o zamierzonym terminie rozpoczęcia prac budowlanych.

Co dalej?

Jeśli wszystkie formalności związane z budową domu są już załatwione, możesz przejść do budowy. Z czym się to jednak wiąże i na jakie prace należy się przygotować? Przede wszystkim należy pamiętać, że dom to nie tylko bloczki betonowe ustawione na fundamentach, a jego wybudowanie wiąże się z różnymi, często czasochłonnymi zadaniami.

W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować teren, do czego najczęściej potrzeby będzie ciężki sprzęt. Na tym etapie konieczne jest stworzenie solidnej izolacji podziemnej oraz rozprowadzenie poziomych elementów kanalizacyjnych, do czego mogą Ci się przydać szamba betonowe dwukomorowe. Następnie możesz przejść do prac mających na celu doprowadzenie budynku do stanu otwartego. 

Etapy te są zazwyczaj najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne. Po ich wykonaniu przychodzi czas na nieco lżejsze czynności takie jak konstrukcja dachu, montaż stolarki okiennej i drzwi, a także wykonanie wszystkich instalacji takich jak instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz ewentualnie gazowa.

W tym momencie przydać się mogą pompy ciepła Szczecin jest miejscem, gdzie znajdziesz wielu fachowców, którzy sprawią, że Twój nowy dom będzie zarówno piękny, jak i funkcjonalny. Następnym etapem budowy jest wykonanie suchych tynków, a ostatnim zadaniem są wszystkie prace wykończeniowe.

Zdj. głóne: Hopers Studio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*