Okna dachowe Roto – czym się charakteryzują?

Okna dachowe Roto – czym się charakteryzują?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Okna dachowe to kluczowy element, który współtworzy dom. Ich wybór jest bardzo ważny, ponieważ odpowiadają za estetykę i zatrzymują ciepło. Czy warto wybrać okna dachowe Roto?

Okna w domu są bardzo istotnym materiałem budowlanym. Dzięki nim nieruchomość wygląda estetycznie. Mogą nawet być elementem charakterystycznym dla całego budynku. Najistotniejsze jest jednak to, by były ciepłe, trwałe i bezpieczne. Dotyczy to także okien dachowych. Dużo mówi się o  oknach Roto. Czy faktycznie są warte uwagi – i dlaczego?

Roto – co to za marka?

Roto to niemiecki producent wysokiej jakości okien dachowych. Marka powstała w 1935 r. i przez lata zyskała ogromne uznanie oraz popularność nie tylko wśród zwykłych użytkowników, ale też specjalistów budownictwa. Firma stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, używa też wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu oferuje produkty naprawdę trwałe i dobre. 

Okna dachowe od Roto – zalety

Plusem okien dachowych Roto jest to, że producent oferuje produkty dopracowane w najmniejszym szczególe. Dlatego wszystkie okna mają świetne parametry techniczne i są mocne, dzięki czemu będą służyły przez wiele lat. Marka ma w swojej ofercie okna energooszczędne, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie istotne. Dzięki temu, że zatrzymują ciepło wewnątrz domu, użytkownik mniej wydaje na ogrzewanie. 

Marka duży nacisk kładzie też na bezpieczeństwo, dlatego wszystkie okna dachowe Roto mają właściwości antywłamaniowe. Są też tak skonstruowane, by można było je wyposażyć w różnego rodzaju dodatkowe elementy, jak np. żaluzję, roletę elektryczną czy moskitierę. 

Plusem okien niemieckiej marki jet też to, że klienci mają do wyboru różne kolory ram. Do wyboru jest szeroka oferta oklein drewnopodobnych, ale są też okna w kolorze popularnego obecnie metalicznego antracytu. Każdy konsument może więc znaleźć idealny produkt dla siebie. 

Rodzaje okien dachowych Roto

Niemiecki producent oferuje różne rodzaje okien dachowych:

  • obrotowe R6, 
  • wysokoosiowe R7,
  • uchylno-wysokoosiowe R8.

Obrotowe okno dachowe R6 marki Roto to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. W tym przypadku oś obrotu jest umieszczona w połowie wysokości, dzięki czemu łatwo można wywietrzyć pomieszczenie. Plusem jest też możliwość otwierania okna przełącznikiem bądź pilotem, szczególnie że okna dachowe są często umieszczone na sporej wysokości. 

Okno dachowe wysokoosiowe Designo R7 od Roto charakteryzuje się nie tylko funkcjonalnością, ale i dużym stopniem bezpieczeństwa. Dzięki temu, że oś obrotu mieści się na 3/4 wysokości, to po otwarciu skrzydło zostaje na zewnątrz. Wówczas nie zagraża nikomu, kto przebywa w środku pomieszczenia. Niemiecki producent umieścił w nim aż trzy punkty ryglowania, dlatego jest to model, który doskonale chroni przed włamaniem. Okno ma też automatyczną blokadę, więc łatwo i bezpiecznie można je wyczyścić. 

Okno uchylno-wysookosiowe dachowe Designo R8 od Roto charakteryzuje się tym, że można je odtworzyć wysokoosiowo bądź uchylnie. Wewnątrz znajduje się hamulec automatyczny, umożliwiający zatrzymanie jego skrzydeł na wygodnej dla użytkownika wysokości. Specjalny blok termoizolacyjny zapobiega utracie ciepła, a specjalistyczny system ryglowania skutecznie zniechęca włamywaczy. 

Wszystkie rodzaje okien Roto łatwo utrzymać w czystości, a do tego mają świetną izolację akustyczną, dzięki temu mieszkańcy domu mogą cieszyć się ciszą i spokojem.

Fot.: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*