Metamorfoza balkonu przed sezonem

Metamorfoza balkonu przed sezonem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lada chwila nadejdą ciepłe miesiące i tym samym rozpoczniemy sezon balkonowy. Już czas przygotować swój balkon na wiosenno-letni relaks!

Niezależnie od jego rozmiarów, możemy zamienić nasz balkon w prawdziwą oazę i strefę relaksu. Oto kilka sposobów na efektowną metamorfozę balkonu.

1. Odświeżamy balkonową posadzkę

Zaczynamy od podstaw, dlatego na początku skupmy się na posadzce balkonu – być może potrzebuje odświeżenia? Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem są modułowe podłogi drewniane, które z łatwością zamontujemy samodzielnie. Drewniana posadzka na balkonie nada wrażenia przytulności i ciepła, w przeciwieństwie do chłodnych płytek.

>> Zobacz także: Deska tarasowa z naturalnego drewna

2. Ozdabiamy balustradę

Aby dodać nieco uroku balkonowej balustradzie, możemy ją osłonić bambusową matą. W ten sposób zyskamy też odrobinę prywatności na naszym balkonie. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie ażurowych ścianek, które przymocować możemy do wewnętrznej strony balustrady – przysłonią ją nieco i dodadzą przestrzeni wdzięku. Dodatkowo balkon możemy ozdobić girlandą świetlną.

3. Kwiaty balkonowe

W sezonie wiosenno-letnim nie może zabraknąć na balkonie kolorowych kwiatów. Przepięknie ozdobią balkon i wpłyną pozytywnie na atmosferę. Już z początkiem wiosny zasadzić możemy gatunki takie jak: bratki, stokrotki, prymulki, czy żonkile. Kwiaty na balkonie dobrze jest rozmieścić na różnych wysokościach – część na posadzce, inne w zawieszanych donicach oraz na półkach, które dodatkowo ozdobią przestrzeń.

4. Wygodne meble balkonowe

Nawet jeżeli balkon jest niedużych rozmiarów, już jeden wygodny leżak, czy fotel spełni swoją rolę! Ważne, aby był to mebel, na którym rzeczywiście możemy odpocząć – powinien więc odznaczać się komfortem. Możemy również dodać nieco ozdobnych poduszek i koc na chłodniejsze wieczory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*