Jakie lampy zamontować na suficie?

Jakie lampy zamontować na suficie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie to bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Na rynku znajdziesz jednak wiele różnych rodzajów lamp, a każda z nich będzie charakteryzować się innym designem… którą lampę więc wybrać? Podpowiadamy, jakie lampy warto zamontować na suficie oraz przedstawiamy wszystkie najnowsze trendy w oświetleniu. 

Najmodniejsze lampy sufitowe

Trendy wnętrzarskie, również te dotyczące oświetlenia, często ulegają zmianie. Jakie więc trendy możemy zaobserwować w tym roku? Przede wszystkim stawiamy na naturalność oraz minimalizm. Jeśli będziesz więc szukać lampy sufitowej do Twojego mieszkania lub domy, zwróć uwagę na dobrej jakości, najlepiej naturalne materiały oraz prosty design, który będzie dobrze wyglądał przez lata. Bardzo modne są przede wszystkim lampy wykonane z drewna, juty lub rattanu, a także lniane klosze. Sprawdzą się one zarówno w salonie, jak i sypialni nadając wnętrzu przytulnego charakteru. 

Kolejnym trendem widocznym w tym roku są lampy-kule. Jeśli więc szukasz modnego rozwiązania dla swojego wnętrza, to koniecznie postaw na pojedyncze wiszące kule, które pięknie oświetlą całe pomieszczenie.

Od wielu lat bardzo mode są także takie rozwiązania jak plafon sufitowy nowoczesny. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza do małych pomieszczeń o niskim suficie, a ponadto plafony dobrze sprawdzą się w mieszkaniach i domach z ukosami. Jest to też świetna propozycja do łazienek i kuchni, gdzie możesz zamontować typowe plafony łazienkowe sufitowe.

Warto także pamiętać, że trendem obecnym od kilku lat nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także w innych dziedzinach życia, jest ekologia. Dobrym rozwiązaniem może być więc lampa wykonana przy użyciu materiałów z recyklingu, Takie oświetlenie będzie nie tylko efektowne, ale także stanie się swoistą cegiełką w budowaniu lepszej planety.

Oświetlenie LEDowe

Wybierając oświetlenie sufitowe dla swojego mieszkania lub domu, warto także uwzględnić, rodzaj światła. Mimo że lampa oraz jej design są bardzo ważne, to koniecznie warto zwrócić uwagę także na parametry. Bez wątpienia najlepszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem są lampy LEDowe. Są one najbardziej ekologiczne, a jednocześnie najbardziej ekonomiczne spośród wszystkich rodzajów oświetlenia dostępnych na rynku. Ponadto, dają Ci możliwość wyboru koloru oraz natężenia światła, a także zamontowania w swoich czterech ścianach ciekawych instalacji świetlnych.

Zdjęcie główne: pexels.com/Medhat Ayad

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*