Jak zapakować ubranie na prezent?

Jak zapakować ubranie na prezent?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Święta tuż, tuż, a jak święta, to moc prezentów, które trzeba ładnie zapakować. Kupowanie ubrań w prezencie jest dość powszechnym rozwiązaniem. Jak zapakować ubranie, które będzie prezentem świątecznym?

6 trików jak zapakować ubranie na prezent

1. Papier do prezentów

Owinięcie prezentu w papier ozdobny jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. W sklepach można znaleźć bardzo dużo różnokolorowych papierów do pakowania prezentów. Ubranie można również zapakować w szary papier i nakleić na niego jakieś ozdoby.

>> Zobacz też: 5 sposobów na pakowanie prezentów

Zapakowany upominek można przyozdobić wstążką lub dekoracyjnymi rozetkami. Ciekawym rozwiązaniem jest również zrobienie wzoru farbą w sprayu.

Pakowanie ubrania w papier ozdobny

Ubranie można zapakować w papier ozdobny na kilka sposobów:

  • włożyć do pudełka, które zostanie zapakowane w papier,
  • jeśli ubranie jest np. w folii lub pudełku, to należy go zapakować w papier,
  • w kwadrat – warto złożyć ubranie kwadrat, następnie zapakować w papier,
  • w cukierek – należy zwinąć ubranie w rulon, a następnie zawinąć w papier, tworząc cukierek i związując po bokach wstążką.

>> Przeczytaj także: Jak zapakować prezent o nieregularnych kształtach bez pudełka?

2. Ozdobne pudełko

Ozdobne pudełko jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają żadnych zdolności manualnych. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie pudełko prezentowe, włożyć do środka ubranie i gotowe. Dodatkowo wnętrze pudełka można wypełnić papierem lub bibułą.

3. Torebki prezentowe

Torebka prezentowa jest  bardzo powszechnym sposobem pakowania prezentów. Torebkę należy dobrać do rozmiaru ubrania. W sklepach można znaleźć torebki w różnych kolorach i rozmiarach. Aby prezent był bardziej spersonalizowany, to można do niego dołączyć imienny bilecik.

4. Pudełko handmade

W ostatnim czasie bardzo modne są rzeczy handmade. Świetnym rozwiązaniem jest zrobienie takiego pudełka i włożenie do środka ubrania. Obdarowana osoba na pewno ucieszy się z takiego prezentu i ręcznie zrobionego pudełka. Na YouTobe można znaleźć filmy instruktarzowe, jak wykonać takie pudełko. W pudełko handmade warto zapakować niewielkich rozmiarów ubranie.

poskładane ubrania
Photo pvproductions, from: Freepik.com

5. Kosz prezentowy

Ubrania można zwinąć w rulon i ułożyć dekoracyjnie w koszu prezentowym. Taki sposób pakowania prezentu sprawdzi się, jeśli do spakowania jest kilka ubrań o różnych wymiarach. Gdy ubrania zostaną już zrolowane i umieszczone w koszu, to warto taki kosz owinąć celofanem i związać u góry dekoracyjnie wstążką.

6. Tuba DIY

Umyta tuba po chipsach lub kilka rolek po szerokiej taśmie klejącej może stać się świetnym pudełkiem na zrolowane ubranie. Wystarczy tylko kilka rolek po taśmie połączyć ze sobą. Następnie włożyć do środka zwinięte w rulon ubranie i zapakować w papier ozdobny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*