Jak wybrać lampy w stylu skandynawskim do salonu?

Jak wybrać lampy w stylu skandynawskim do salonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nieodzownym dekoracyjnym i funkcjonalnym elementem każdej przestrzeni jest oświetlenie. Różnorodność dostępnych na rynku lamp sprawia, że można bez najmniejszych przeszkód wybrać model idealny dla siebie, odpowiadający osobistym upodobaniom i gustowi. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by przy wyborze lampy kierować się także preferencjami w kwestii nurtów aranżacyjnych. Jednym z nich, z którym można spotkać się w wielu prywatnych i publicznych przestrzeniach, jest styl skandynawski. Jakie lampy będą najlepiej podkreślać wspomniany styl i tworzyć z nim spójny, harmonijny wystrój?

Oświetlenie wnętrz w skandynawskiej odsłonie

Kluczem do stworzenia perfekcyjnego klimatu w pomieszczeniach urządzonych na wzór skandynawski jest dobór żarówek zapewniających światło naturalne. Jeśli natomiast chodzi o sam kształt takich lamp, przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na ich formę, która powinna nawiązywać do subtelnych, delikatnych kształtów w bielach, szarościach, które świetnie współgrają z drewnianą podłogą i meblami. Ciekawym akcentem dekoracyjnym będą również lampy wyposażone w kontrastowy, czarny abażur lub obudowę, z której pomocą przełamie się mocno stonowaną kolorystycznie aranżację salonu.

W kwestii spójności aranżacyjnej dobrym pomysłem jest zakup lamp sufitowych, stołowych czy kinkietów, które cechuje prosty design — najlepiej, by pochodziły od jednego producenta i wizualnie ze sobą współgrały. Wiele ciekawych propozycji lamp skandynawskich znajdziesz na stronie https://abanet.pl/419-lampy-skandynawskie.

Kolor i wykończenie lamp skandynawskich do salonu

Lampy, z którymi można spotkać się w salonie urządzonym w skandynawskiej odsłonie, często posiadają delikatne akcenty dekoracyjne w postaci złotych i srebrnych zdobień. W bardziej odważnych wnętrzach można natomiast spotkać się z modelem lampy, której klosz i obudowa emanuje miedzianym kolorem.

We wspomnianych aranżacjach bardzo dobrze prezentują się również wszelkie odcienie niebieskiego. Jeżeli nie masz pomysłu na typowe niebieskie dekoracje, lampa w takim wariancie kolorystycznym zrobi furorę.

Co do samego wykończenia omawianego oświetlenia, zazwyczaj cechuje się prostą, smukłą formą bez zbędnych zdobień bądź wręcz przeciwnie — jest dekoracją samą w sobie inspirowaną ażurem, koronką, czy delikatnymi, niekoniecznie prostymi liniami.

Skandynawskie lampy mogą ponadto być produktem naturalnym, wyposażonym w wiklinowy lub papierowy abażur, metalową oprawę, czy szklane klosze.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*