Jak utrzymywać basen w czystości?

Jak utrzymywać basen w czystości?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednio zadbany basen będzie dawać nam o wiele więcej przyjemności i komfortu. Jak jednak zadbać o czystość jego i wody w nim się znajdującej?

Dlaczego czysty basen to rzecz tak istotna?

Basen ogrodowy to bez dwóch zdań ogromna wygoda. W upalne letnie dni mało rzeczy potrafi tak umilić dzień, jak możliwość kąpieli na świeżym powietrzu czy po prostu złapanie oddechu po trudnym dniu dzięki spędzeniu czasu w wodzie. Równocześnie jednak nie możemy zapominać o tym, że posiadanie takiego zbiornika wiąże się również z pewnymi obowiązkami i zadaniami, a najważniejszym jest oczywiście właściwe czyszczenie basenu.

Dlaczego jednak jest to rzecz tak istotna? Oczywistą myślą będzie tutaj rzecz jasna higiena – jeżeli nie zadbamy o odpowiednią jakość wody, możemy sami narobić sobie kłopotów. W tym kontekście nie można oczywiście zapomnieć o komforcie, który podczas siedzenia w basenie jest bardzo ważny, a także o ogólnym wyglądzie – czysty basen robi, co nie jest niczym dziwnym, o wiele lepsze wrażenie.

Najlepsze sposoby na skuteczne dbanie o czystość basenu

Wiemy już, dlaczego powinniśmy dbać o czysty basen. Jak jednak się za to zabrać? W co powinniśmy się zaopatrzyć, jakie działania powinniśmy wykonywać? Oto kilka krótkich porad, które pomogą ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zainwestuj w odpowiedni system filtracji

Absolutną podstawą, jeżeli chodzi o odpowiednią troskę o nasz basen jest oczywiście zaopatrzenie się w system, który sporą część roboty będzie w stanie wykonać za nas. Chodzi tu oczywiście o właściwe filtry, które będą w stanie efektywnie oczyszczać wodę, a także dobrej jakości pompę, która zapewni jej właściwą cyrkulację. Oczywiście taki system również musimy pielęgnować i na przykład raz na jakiś czas zająć się wymianą wspomnianych filtrów, jeżeli te po jakimś czasie się zapchają. Świetne propozycje, jeżeli chodzi o tego typu sprzęt oferuje chociażby sklep https://ambaseny.pl/

Stosuj właściwą chemię basenową

Odpowiedni system filtracji, odkurzacze basenowe i inne tego typu urządzenia nie będą w stanie spełnić swojej funkcji w całości odpowiednio bez odpowiednich środków, dzięki którym zadbamy o odpowiednie pH wody oraz o pozbycie się potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów. Równocześnie bardzo ważne jest, aby wybierać środki neutralne dla ludzkiego ciała bądź dostosowane do naszej skóry. Dzięki temu zadbamy o czystość, nie ryzykując przy okazji podrażnieniem.

Podłoże pod basenem również ma znaczenie

Nie każdy może mieć świadomość, że w przypadku wolnostojących basenów ogrodowych niezwykle ważną kwestią jest powierzchnia, na której ten basen jest postawiony. Musi być ono równe i twarde, by basen był stabilny, a także wolny od zanieczyszczeń. Najlepszą opcją jest oczywiście beton bądź kostka brukowa. Trawnik również się tutaj nada, lecz pamiętajmy, że basen ją zniszczy. Warto zainwestować w specjalne podkładki, które oddzielą basen od powierzchni, na której on spoczywa. 

Fot.: Enis Yavuz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*