Jak sprawić by tulipany stały długo w wazonie?

Jak sprawić by tulipany stały długo w wazonie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możesz dłużej cieszyć się widokiem tulipanów w wazonie, jeżeli odpowiednio o nie zadbasz. Poznaj kilka sposobów, aby tulipany mogły jak najdłużej ozdabiać twoje dom!

Photo by: Lisa Fotios, from: Pexels

1. Przytnij łodygi tulipanów

Pierwszym krokiem, aby właściwie zadbać o tulipany w wazonie jest odpowiednie przycięcie ich łodyg. Powinno się to zrobić od razu, kiedy pojawią się w naszym domu. Łodygi przycinamy około 3 cm od ich końcówek, po skosie – dzięki temu tulipany będą mogły pobierać więcej wody.

Photo by: S. Hermann & F. Richter, from: Pixabay

2. Usuń dolne liście tulipanów

Aby tulipany dłużej postały w wazonie, przed wstawieniem do wody, usuń ich dolne liście. W przeciwnym razie, stojące w wodzie liście zaczną gnić i kwiaty będą szybciej więdnąć przez rozwijające się bakterie.

Photo by: Lisa Fotios, from: Pexels

3. Zapewnij tulipanom odpowiednie miejsce

Ten rodzaj kwiatów nie lubi ostrego słońca i zbyt wysokiej temperatury, za to służy im lekki chłód. Dlatego należy ustawić je z dala od słonecznych okien. Na noc z kolei dobrze jest postawić wazon z tulipanami przy rozszczelnionym oknie – pomoże im to nieco się ożywić.

Photo by: Amina Filkins, from: Pexels

4. Często zmieniaj wodę w wazonie

Nic tak nie ożywi ciętych kwiatów jak świeża woda. Dlatego pamiętaj, aby wodę w wazonie wymieniać codziennie. Pomoże to utrzymać tulipanom świeżość na dłużej.

Photo by: Libby Penner, from: Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*