Jak sprawić, aby salon wyglądał przytulniej?

Jak sprawić, aby salon wyglądał przytulniej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Salon należy do najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń w mieszkaniu, przez co jego urządzenie często stanowi wyzwanie. Jak sprawić, aby wyglądał nie tylko elegancko, lecz także przytulnie? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Salon to centralne miejsce, które spełnia ważną funkcję. Z jednej strony służy nam do przyjmowania gości i urządzania małych przyjęć, z drugiej – to właśnie tam odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną i wyciszamy się po całym dniu. Z tych względów chcemy, aby to pomieszczenie prezentowało się i elegancko, i przytulnie. Co możemy zrobić, aby nasz salon wyróżniał się ciepłą atmosferą, dzięki której wypoczynek stanie się o wiele przyjemniejszy?

Zacznij od koloru

W budowaniu przytulnej atmosfery ogromne znaczenie mają kolory mebli, dodatków i tkanin, na przykład zasłon, poszewek na poduszki czy koców. Do salonu wybierajmy ciepłe barwy: beże, jasne brązy, przygaszone odcienie pomarańczy i żółci, a także pastele, czyli błękity, zielenie i pudrowe róże. Biel również sprawdzi się w przytulnej aranżacji, jeśli połączymy ją z innymi, żywymi kolorami. Zwracajmy uwagę na dodatki, zrezygnujmy ze srebrnych elementów, które oziębiają wnętrza, a postawmy na dekoracje wykonane ze złota, mosiądzu i miedzi.

Dodaj tkaniny

W przytulnym salonie nie może zabraknąć miękkich tkanin, którymi – na sam ich widok – chciałoby się okryć. Najlepszym wyborem będą grube, ciepłe i przyjemne w dotyku materiały, na przykład welur, wełna, len, bawełna czy aksamit. Możesz zdecydować się zarówno na meble tapicerowane wymienionymi tkaninami, jak i dodać koce albo zasłony, które upniesz w fantazyjny sposób. Zwieńczeniem aranżacji niech będzie stos poduszek w kolorowych poszewkach. Nie zapomnij o dywanie. Ociepli on każdą podłogę, szczególnie tę wyłożoną chłodnymi kafelkami.

Stwórz strefę wypoczynkową

W salonie centralnym punktem powinna być odpowiednio zaplanowana strefa wypoczynkowa, podkreślająca funkcję pomieszczenia. Przede wszystkim zadbaj o wygodne meble, takie jak narożniki, sofy i fotele, dzięki którym odpoczynek będzie maksymalnie komfortowy. Nie kieruj się modnymi formami, stawiaj na modele wykonane z solidnych materiałów i obite przyjemnymi materiałami. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się pufy tapicerowane, które nie tylko zajmują mało miejsca i są wygodne, lecz także mogą pełnić funkcję dodatkowego schowka. Z kolei w dużych salonach będą świetnie uzupełniać komplet mebli wypoczynkowych.

Źródło: materiały promocyjne

Zadbaj o klimatyczne oświetlenie

Często nie zwracamy uwagi na to, jak dane oświetlenie wpływa na odbiór wnętrza, tymczasem ma ono ogromne znaczenie podczas budowania ciepłej atmosfery. Jedno źródło światła, na przykład duży żyrandol, nie sprawi, że nasz salon będzie wyglądał na przytulny. Lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie kinkietów, które nadadzą klimatyczny nastrój, oraz umieszczenie w kilku miejscach lamp podłogowych. Do mniejszych pomieszczeń dobierz lampki stołowe oraz świeczki i ustaw je na stolikach, komodach, regałach lub kominku.

Zdjęcie główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*