Detale, które mogą mieć wpływ na funkcjonalność wnętrz

Detale, które mogą mieć wpływ na funkcjonalność wnętrz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czeka Cię aranżacja wymarzonego mieszkania lub domu? A może planujesz remont dotychczasowej przestrzeni? Zwróć uwagę nie tylko na estetykę, ale też na praktyczność. Zebraliśmy kilka elementów wyposażenia, które znacząco wpływają na funkcjonalność. Dowiedz się, jakie mamy na myśli i wykorzystaj je u siebie!

Kosz do segregacji śmieci

Na początek zaczynamy od z pozoru błahej rzeczy. Mianowicie chodzi o kosz na śmieci, który obowiązkowo musi się pojawić w każdej kuchni. Doskonale sprawdza się przede wszystkim kosz do segregacji śmieci, nazywany też segregatorem, który składa się z kilku pojemników umieszczonych na jednym stelażu. Możesz je wygodnie zamontować w szafkach kuchennych albo szufladach pod zlewem. Są solidne, odporne na uszkodzenia i bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Ułatwiają oddzielanie odpadów, zachowując czystość i higienę.

Włącznik światła ze ściemniaczem i nie tylko

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz. Ciepłe światło pozwala stworzyć przytulną atmosferę, a zimne pomóc w koncentracji. Do tego również pozwala wydzielić poszczególne strefy, a dobrze zaplanowane poprawi wykonywanie codziennych czynności. Jedno światło górne do zdecydowanie za mało – potrzebne są także światła kierunkowe. Jest to też bezpieczne, bo na przykład oświetlenie korytarza lub schodów niweluje ryzyko upadku czy potknięcia się. Nie bez znaczenia jest też fakt, że oświetleniem możesz też wizualnie poprawić wygląd swojego wnętrza. Kierując strumień światła w określone zakamarki czy elementy dekoracyjne, jeszcze bardziej je zaakcentujesz. 

A co poprawi funkcjonalność w tej kategorii? Oczywiście włącznik światła ze ściemniaczem sterowane dotykowo lub bezdotykowo (reagujące na ruch dłoni, o zasięgu wynoszącym około 5-6 centymetrów). Jeśli zaś chodzi o poziom ściemniania, to zazwyczaj ma ono duży zakres – od 10 do 100 procent. Dzięki temu możesz dopasować poziom natężenia światła do swoich potrzeb.

Magic corner, czyli nowoczesne szafki narożne do kuchni

Na koniec mamy jeszcze jedną propozycję. Chodzi o nowoczesny mechanizm magic corner, który pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni w szafkach narożnych. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w swojej kuchni. Magic corner umożliwia wyciągnięcie wnętrza szafki narożnej w całości, co oznacza, że w łatwy sposób dotrzesz do przedmiotów znajdujących się w jej najdalszych zakamarkach. Ponadto dzięki magic corner zmieścisz więcej przedmiotów – a docenisz to szczególnie w sytuacji, gdy masz dość niewielką kuchnię i każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota.

Fot.: Alan Quirván/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*