Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupno własnego mieszkania to spora inwestycja, dlatego musisz być całkowicie pewny, że wybrany lokal spełni Twoje oczekiwania. Zarówno pod względem powierzchni, lokalizacji, jak i udogodnień. Kluczową rolę odgrywa również znalezienie odpowiedniego dewelopera. Podpowiadamy Ci jak wybrać najlepszą firmę, aby transakcja przebiegła bezpiecznie i bezproblemowo.

Zasady kupna mieszkania od dewelopera

Zapoznaj się z portfolio dewelopera

Przede wszystkim poszukiwania dewelopera rozpocznij od sprawdzenia wcześniejszych realizacji dewelopera. Dzięki temu zyskasz pewność, że dana firma jest doświadczona w tego typu budownictwie. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ może to wpłynąć na jakość budynku. Poza tym możesz dokładnie sprawdzić, jak prezentują się poprzednie realizacje – nie tylko na zdjęciach, ale również w rzeczywistości. W ten sposób poznasz styl danej firmy deweloperskiej i sprawdzić, czy aktualny stan jest zgodny z opisanymi założeniami inwestycyjnymi. W końcu inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy lub w innym mieście podejmuje się często raz na całe życie, więc lepiej poświęcić trochę czasu na analizę.

Weź pod uwagę opinie klientów

Koniecznie zapoznaj się z opiniami na temat danej firmy deweloperskiej. W ten sposób poznasz zarówno zalety, jak i wady współpracy z tym przedsiębiorstwem. Pozwoli Ci to również wziąć pod uwagę zgodność z harmonogramem, kontakt z klientami oraz jakość realizacji. Każdy z tych aspektów ma decydujący wpływ na to, czy będziesz zadowolony z podjęcia współpracy. Opinie znajdziesz nie tylko na stronie dewelopera, ale również w Google bądź na branżowych stronach internetowych.

Sprawdź okolicę inwestycji

Nie ograniczaj się jedynie do przeglądania sieci w poszukiwaniu dewelopera i znajdowania informacji na temat lokalizacji inwestycji. Koniecznie pojedź tam, żeby sprawdzić, jak prezentuje się okolica. Zapewni Ci to jeszcze lepszy obraz tego, z jakich udogodnień będziesz mógł skorzystać, gdy już tam zamieszkasz. Przede wszystkim zwróć uwagę na drogi dojazdowe, obecność sklepów i najważniejszych punktów usługowych. Oprócz tego istotne są węzły komunikacyjne typu przystanki autobusowe czy tramwajowe. Na pewno będziesz zadowolony z mieszkania w okolicy, gdzie znajdują się tereny zielone.

Zorientuj się w dodatkowych kosztach

Ostateczna cena mieszkania nie zawsze ogranicza się jedynie do kosztów samego lokum, dlatego dowiedz się, jakie jeszcze wydatki powinieneś wziąć pod uwagę. Zapytaj o możliwość zakupu komórki lokatorskiej i miejsca w podziemnym garażu. Choć na pewno to są wyjątkowo praktyczne dodatki, to jednak ich zakup może wymagać od Ciebie wydania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej.

Poznaj zasady rezerwacji mieszkania

Warunki rezerwacji mieszkania mogą mieć decydujący wpływ na to, czy zdecydujesz się na współpracę z daną firmą deweloperską. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy firma umożliwia skorzystanie z dwóch etapów rezerwacji – miękkiego na kilka dni, a dopiero później podpisanie umowy rezerwacyjnej. Zwróć uwagę na to, że na koniec konieczne jest wpłacenie określonej kwoty – jest ustalana indywidualnie w zależności od warunków umowy.

Fot.: Scott Graham/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*