Co przyda się w rolnictwie?

Co przyda się w rolnictwie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rolnictwo to niełatwa i często bardzo niepewna branża. Obfitość plonów, a co za tym idzie, zarobek dla gospodarza, zależy zazwyczaj od czynników niezależnych od człowieka. Są jednak sposoby na to, by ułatwić sobie pracę i zwiększyć dochody z prowadzenia gospodarstwa. Rozmaite gadżety, maszyny rolnicze, środki chemiczne i nawozy mogą naprawdę odmienić pracę na roli. Przekonaj się, co jest przydatne w rolnictwie.   

Ochrona przed szkodnikami   

Owady i gryzonie to największa zmora każdego gospodarza. Niszczą one zebrane plony, zanieczyszczają je swoimi odchodami i roznoszą różne niebezpieczne choroby. Towar z partii, w której znalezione zostały myszy lub na przykład prusaki nie nadaje się już do sprzedaży. Taka sytuacja to stara rzędu nawet kilku tysięcy złotych, dlatego należy jak najskuteczniej zapobiegać pojawianiu się w gospodarstwie nieproszonych gości. W przypadku gryzoni świetnie sprawdzają się urządzenia odstraszające, warto jednak nadmienić, że te, wykorzystujące ultradźwięki są bardzo uciążliwe dla wszystkich zwierząt w okolicy. Dużo lepszym rozwiązaniem są urządzenia rozpylające nieprzyjemne dla szkodników feromony lub zapachy. Środki odstraszające owady i gryzonie możesz kupić na stronie internetowej https://frodo.biz/

Jeśli w gospodarstwie pojawią się jakiekolwiek szkodniki, nie ma sensu walczyć z nimi w pojedynkę. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich będzie skorzystanie z usług dezynsekcji, deratyzacji i dezynfekcji. Tylko tak możesz upewnić się, że wszystkie osobniki dorosłe, larwy i jaja są unieszkodliwione i usunięte.  

Środki ochrony roślin i nawozy   

Podstawą dobrych plonów jest odpowiednie nawożenie oraz ochrona przed chorobami i szkodnikami. Pole uprawne należy regularnie nawozić, zarówno przed wysiewem zbóż, jak i w czasie ich wzrostu. Ważne, by dobrać taką odżywkę, która będzie naturalna i bezpieczna dla roślin, które mają być później spożywane. Dodatkowo zwracaj uwagę na to, na jakim etapie wzrostu roślin powinien być stosowany dany nawóz. Na stronie https://arkop.pl/ znajdziesz szeroki wybór odżywek do roślin uprawnych, od zbóż, przez warzywa, aż po sady owocowe.  

Warto także stosować środki ochrony roślin i opryski dolistne, aby zapobiec rozwojowi chorób grzybowych lub atakowi szkodników, które mogą zniszczyć uprawy. Szczególnie na takie czynniki wrażliwe są pomidory, które potrzebują mnóstwo nawozu oraz bardzo dogłębnej pielęgnacji, by obficie owocować.    

Siatki rolnicze   

Tradycyjnie bele z siana lub słomy skoszonej z pola zawiązywane były sznurkiem. Ta metoda stosowana jest do teraz, jednak trzeba przyznać, że jest dość zawodna i niezbyt praktyczna. Sznurek plącze się i nie jest w stanie dokładnie zebrać słomy w pożądany kształt. Dużo lepszym rozwiązaniem są siatki do bel. Zapewniają one gładszą powierzchnię i bardziej równomierny kształt beli. Do tego jest dużo bardziej trwała i wydajna. Więcej na temat stosowania siatki do bel oraz jej różnych rodzajów, przeczytasz na stronie https://www.rol-pol.com.pl/siatki-do-bel/. Warto stosować w swoim gospodarstwie nowoczesne rozwiązania, które optymalizują pracę i maksymalizują dochód z prowadzenia działalności. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Tim Mossholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*