Baw się dobrze! Przechowywanie zabawek

Baw się dobrze! Przechowywanie zabawek
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Porządek w dziecięcych zabawkach jest marzeniem każdego rodzica. Jeśli maluch ma swój pokój, to za pomocą różnych przedmiotów można zorganizować przestrzeń do przechowywania zabawek.

17 sposobów na przechowywanie zabawek

1. Regały i półki

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem na przechowanie zabawek w dziecięcym pokoju są regały i półki.

2. Plastikowe pudełka

Plastikowe pudełka tak jak regały są jednym z popularniejszych sposobów na przechowywanie dziecięcych zabawek. Największą zaletą tego rozwiązania jest niska cena. Takie pudełka do przechowywania można zakupić w różnych rozmiarach i kolorach.

3. Drewniane skrzynie

Drewniane zamykane skrzynie są bardzo ekologicznym i praktycznym sposobem przechowywania zabawek. Taka skrzynia może pełnić funkcję siedziska oraz miejsca do przechowywania.

4. Pufy

Większość puf jest otwieranych, czyli mają w środku miejsce do przechowywania. Dzięki temu mebel ten jest bardzo funkcjonalny. Pufy dostępne są w różnych wzorach i kolorach.

5. Rozkładany worek na klocki

Rozkładany worek na klocki LEGO jest świetnym miejscem do zabawy i ich przechowywania. Worek z klockami nie zajmuje dużo miejsca, co ułatwia jego przechowywanie.

>> Przeczytaj także: Pomysł na prezent dla dwulatka

6. Pudełka na klocki lego

Pojemniki na klocki lego wyglądające jak mega klocki lub mega głowa ludzika LEGO są ciekawym sposobem na przechowywanie klocków. Takie pudełka można układać jeden na drugim, dzięki temu można zaoszczędzić dużo miejsca. Pudełka dostępne są w różnych wielkościach i kolorach.

7. Laminowane pudełka na zabawki

Laminowane pudełka na zabawki są idealnym sposobem na przechowywanie drobnych zabawek np. małych drewnianych puzzli lub sukienek dla lalki Barbie.

8. Kosz z rafii

Rafia jest naturalnym materiałem, który świetnie wpisuje się w ekologiczne trendy. Kosze z naturalnej rafii są bardzo wytrzymałe, dzięki temu posłużą dzieciom na długie lata użytkowania. Bardzo popularne są kosze marki Rice, które można zakupić w różnych kształtach i kolorach. Cena koszy jest dość wysoka, ponieważ są to produkty hand made.

9. Materiałowe lub szydełkowe kosze na zabawki

Jednym z najpopularniejszych sposobów przechowywania zabawek są materiałowe i szydełkowe kosze na zabawki. Takie kosze dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dlatego każdy rodzic może z łatwością dopasować go do pokoju dziecka.

10. Skrzynia na kółkach

Skrzynia na kółkach sprawdzi się do przechowywania większych zabawek. Bardzo często dzieci używają takiej skrzyni do kreatywnej zabawy.

11. Małe skrzyneczki

Małe skrzyneczki drewniane lub plastikowe są świetnym sposobem na przechowywanie małych zabawek takich jak tory z pociągiem, czy ubranka dla lalek.

12. Kosz na paluszki

Nieużywany wiszący kwietnik jest idealnym miejscem do przechowywania pluszaków. Warto wtedy taki kwietnik pomalować na ulubiony kolor dziecka i ozdobić np. kolorowymi kwiatuszkami, lub drewnianymi autkami.

13. Magnesy na resoraki

Listwy magnesowe są świetnym sposobem na przechowywanie dużej ilości resoraków. Dzięki przykręceniu takich listew do ściany można zaoszczędzić dużo miejsca na półkach.

14. Garaż z drewnianej skrzyni

Garaż zrobiony z drewnianej skrzyni i rolek po papierze toaletowym jest sposobem DIY na przechowywanie dużej ilości samochodzików.

15. Materiałowe organizery

Materiałowy organizer powieszony na drzwiach jest dobrym miejscem do przechowywania niewielkich przedmiotów. Taki organizer przyda się zwłaszcza w pokoju nastolatki i kilkulatka.

16. Przyborniki

W przybornikach można przechowywać rzeczy służące do rysowania i malowania. Kredki, gumki bardzo szybko się gubią. Dzięki temu będą miały stałe miejsce.

17. Szuflada pod łóżeczkiem

Szuflada pod łóżeczkiem jest świetnym sposobem do przechowywania różnych zabawek maluszka. Taka szuflada idealnie sprawdzi się do przechowywania książeczek, pudełek z puzzlami, kolorowanek i książeczek z naklejkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*