Wolnostojące czy wbudowane? Szafy przesuwne dopasowane do Twoich potrzeb

Wolnostojące czy wbudowane? Szafy przesuwne dopasowane do Twoich potrzeb
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szafy garderobiane przesuwne doskonale odnajdują się we wnętrzach – niezależnie od metrażu, układu mebli i przeznaczenia. Często spotykane są w wąskich miejscach, gdzie otwieranie tradycyjnych drzwi byłoby niewygodne lub niemożliwe. Szafa przesuwna występuje w wersji wolnostojącej i do zabudowy. Którą opcję wybrać? Podpowiadamy!

Szafa przesuwna wbudowana – cechy i zalety 

Szafa do zabudowy z drzwiami przesuwnymi pozwala optymalnie wykorzystać każdy wolny centymetr przestrzeni, np. zagospodarować problematyczną wnękę. Możesz kupić któryś z gotowych modeli albo zdecydować się na mebel personalizowany, który zaprojektujesz od podstaw z dostępnych modułów. Korzystając z opcji personalizacji, masz szansę stworzyć konstrukcję praktycznie na miarę. Taka szafa przesuwna będzie dokładnie dopasowana do Twojego wnętrza pod względem gabarytowym, funkcjonalnym i estetycznym, a dodatkowo nie będzie zaburzać aranżacji – idealnie się w nią wkomponuje. W takim wariancie możesz zadecydować m.in. o liczbie drzwi, wykończeniu i organizacji środka. Specjalne narzędzia online pomogą Ci w procesie planowania konstrukcji. 

Szafa przesuwna wolnostojąca – cechy i zalety 

Wolnostojące przesuwne szafy garderobiane to popularne meble dostępne w wielu różnych wariantach. Sklepy meblowe oferują wolnostojące modele w rozmaitych rozmiarach, stylach i kolorach. Dzięki temu bez problemu dopasujesz szafę przesuwną do przedpokoju, sypialni czy pokoju dziecięcego – niezależnie od metrażu i aranżacji. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest wolnostojąca szafa przesuwna z lustrem, np. z Agaty. Szklana tafla pełni potrójną funkcję: pozwala przyjrzeć się stylizacji, tworzy wrażenie przestronności i doskonale rozjaśnia przestrzeń. 

Bez względu na to, czy szukasz małej, czy dużej szafy, z lustrem lub bez niego, w stylu nowoczesnym albo klasycznym – z pewnością uda Ci się znaleźć odpowiedni model. A jeżeli gotowe rozwiązania nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z konfiguratora. Stworzysz wymarzoną szafę przesuwną od podstaw i wyposażysz ją według własnego pomysłu.

Wolnostojąca szafa przesuwna z lustrem 200 cm może atrakcyjnie urozmaicić aranżację

Jaką szafę przesuwną wybrać – wolnostojącą czy wbudowaną?

Szafy przesuwne do zabudowy trafiają w oczekiwania wymagających inwestorów, którzy chcą, by konstrukcja idealnie wtapiała się w przestrzeń i zapewniała optymalne wykorzystanie każdego centymetra. Pozwalają stworzyć spójną, estetyczną aranżację, zintegrowaną z resztą wnętrza. Są także wybierane do wąskich, nietypowych, trudnych do zaaranżowania pomieszczeń. Pojawiają się np. w ciasnych przedpokojach i małych sypialniach w mieszkaniach w blokach, zwłaszcza jeśli brakuje w nich garderoby. W pomieszczeniu nie zostają puste, nieużyteczne zakamarki. 

Szafy przesuwne wolnostojące są doceniane za elastyczność i prostotę montażu. Zamawiasz, składasz, ustawiasz i korzystasz. Umożliwiają łatwe przearanżowanie wnętrza bez konieczności ingerencji w konstrukcję ścian. Po opróżnieniu dają się przenosić w nowe miejsca. W sklepach meblowych znajdziesz modele w różnorodnych rozmiarach, w wielu stylach i w różnych konfiguracjach. 

Zarówno szafy przesuwne wolnostojące, jak i wbudowane mogą w 100% odpowiadać na Twoje potrzeby, zapewniać optymalne wykorzystanie miejsca i zdobić przestrzeń. Obydwa rodzaje da się zaplanować od zera – o ile dana firma oferuje opcję personalizacji. Wybór zależy więc od Twoich wymagań, indywidualnego pomysłu na wnętrze oraz specyfiki pomieszczenia.

 

Zdjęcia: grafiki partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*