Światowy Dzień Pocałunku – kilka faktów o całowaniu

Światowy Dzień Pocałunku – kilka faktów o całowaniu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na dzień 6 lipca przypada całkiem ważne, dość całuśne święto: Światowy Dzień Pocałunku. Miłośnicy okazywania uczuć właśnie w ten sposób, dziś mogą świętować do woli. Wszyscy wiedzą, że całowanie wyzwala endorfiny i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi natomiast, nie wszystkim wiadomo, że podczas całowania spalamy kalorie. Oto kilka faktów na temat całowania, których być może nie znaliście.

całująca się para seniorów
Photo by Svitlana Hulko from Freepik.com

5 faktów na temat pocałunków

  1. W trakcie minuty całowania spalamy około 2 kalorie, zatem wystarczy ok. 60 minut pocałunków i codzienny trening mamy zaliczony.
  2. Obecny rekord w całowaniu wynosi uwaga! 58 godzin 35 minut i 58 sekund! Zawsze możecie spróbować pobić ten rekord.
  3. W czasie pocałunku poruszamy od 38 do 60 mięśni – to znowu całkiem niezły trening.
  4. Lubimy się całować z zamkniętymi oczami. Podczas pocałunku tylko 3% kobiet pozostawia oczy otwarte, z kolei aż 37% panów nie zamyka oczu podczas całowania.
  5. Najdłuższy filmowy pocałunek wynosi 3 minuty i 5 sekund. Ten pocałunek możecie obejrzeć w filmie “Jesteś teraz w armii” z 1941 roku. Jest to najdłuższy pocałunek na ekranie w historii kina a został wykonany przez Regis’a Toomey’a i Jane Wyman.

Jak się okazuje, pocałunki mają same plusy i warto je celebrować nie tylko z okazji święta. Nie czekając na specjalną okazję, pocałujcie dziś ukochaną osobę. Niech dobre emocje i endorfiny towarzyszą Wam nie tylko dziś. Wszystkiego najlepszego, cmok!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*