Suszarki do włosów z jonizacją – co to oznacza i czy warto inwestować?

Suszarki do włosów z jonizacją – co to oznacza i czy warto inwestować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Suszarki do włosów z jonizacją zewnętrznie nie różnią się od suszarek do włosów pozbawionych tej funkcji. Tempo suszenia także jest takie samo. Jednak jonizacja zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, a suszarki bez jonizacji powoli odchodzą do lamusa. Sprawdziliśmy, na czym polega jonizacja i czy warto w nią zainwestować.

Jak działa suszarka do włosów?

Jak to jest, że mokre po kąpieli włosy w kilka minut stają się suche i to niezależnie od objętości?

Suszarki do włosów to proste i znane od lat urządzenia, których zadaniem jest przyspieszenie procesu suszenia włosów. Woda znajdująca się w pasmach włosów w naturalny sposób odparowuje, jednak z reguły trwa to bardzo długo. Nawiew suchego gorącego powietrza znacząco przyspiesza ten proces. Dobrej mocy suszarka wysuszy nawet długie włosy w zaledwie kilkanaście minut.

Nowoczesne suszarki do włosów (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/suszarki-do-wlosow) mają możliwość regulacji temperatury suszenia i tempa nawiewu gorącego lub zimnego powietrza. Suszenie zimnym powietrzem zalecane jest w końcowym etapie, by utrwalić fryzurę i nadać jej ostateczny kształt.

Warto też zwrócić uwagę na nakładki dołączane do dobrych suszarek do włosów. To koncentrator i dyfuzor. Koncentrator jest nakładką skupiającą strumień powietrza, co ułatwia precyzyjne suszenie poszczególnych pasm. Jest stosowana szczególnie przy modelowaniu włosów za pomocą szczotki.

Dyfuzor działa odwrotnie – rozprasza powietrze, co pozwala zwiększyć objętość włosów. Z dyfuzora chętnie korzystają osoby o kręconych włosach. Dzięki niemu loki i skręty są ładnie podkreślone.

Przy wyborze suszarki do włosów warto zwrócić uwagę na jej moc – im większa, tym szybsze i bardziej efektywne będzie suszenie.

Ponieważ suszarki do włosów są urządzeniami mocno nagrzewającymi się, warto się upewnić, że wybrany model ma zabezpieczenie na wypadek przegrzania. Jeśli suszarka będzie używana zbyt długo lub nieprawidłowo, powinna się samoczynnie wyłączyć.

Jakie są zalety jonizacji w suszarkach do włosów?

Jonizacja powietrza w suszarkach do włosów to funkcja, która zasługuje na szczególne wyróżnienie. To właśnie dzięki niej włosy nie puszą się i nie elektryzują, natomiast zachowują swój blask i gładkość.

Jonizacja polega na emitowaniu przez suszarkę jonów ujemnych, które neutralizują powstające w procesie używania urządzeń elektrycznych jony dodatnie.

Wiele osób wskazuje, że suszenie włosów suszarką nadmiernie je przesusza i uszkadza. Jonizacja w suszarce do włosów zapobiega także tym negatywnym efektom ubocznych ich stosowania.

Czy warto kupić suszarkę do włosów z funkcją jonizacji?

Chociaż funkcja jonizacji w suszarkach do włosów jest coraz popularniejsza, warto mieć na uwadze, że nie jest standardową funkcjonalnością we wszystkich suszarkach. Przed zakupem warto się upewnić, że wybrana suszarka ją posiada. Co ciekawe – cena w tym wypadku nie będzie wyznacznikiem, bo suszarki z jonizacją wcale nie są droższe, od suszarek pozbawionych takiej funkcji.

Suszarki do włosów z funkcją jonizacji są szczególnie cenione przez osoby, które mają włosy suche, zniszczone (np. farbowaniem lub trwałą ondulacją) oraz mocno puszące się, ale lista ich zalet jest tak długa, że śmiało można polecić je wszystkim, którzy korzystają z możliwości przyspieszonego suszenia włosów.

Czy warto kupić suszarkę z funkcją jonizacji? Zdecydowanie tak, bo dzięki niej włosy będą wyglądały zdrowiej i bardziej naturalnie. Zniknie efekt elektryzowania się i puszenia. Przy tym różnica w cenie jest na tyle nieznacząca, że po prostu nie ma się nad czym zastanawiać.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*