Plecionkowe meble do salonu i sypialni – co wybrać?

Plecionkowe meble do salonu i sypialni – co wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Choć meble z plecionki kojarzą się obecnie przede wszystkim z aranżowaniem stref wypoczynku na balkonie lub tarasie, tak naprawdę tego typu wyposażenie warto wykorzystać również w domowych wnętrzach, by stworzyć przytulne miejsce do rekreacji.

Jakie produkty wybrać i czym się kierować podczas poszukiwań? Kilka wskazówek znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Meble plecionkowe – różne rodzaje wyposażenia

Wyposażenie plecionkowe ma niezmiernie długą historię. Głównie wiąże się je ze stylem kolonialnym, czerpiącym wzorce z odległych kultur egzotycznych krain. Obecnie jednak takie produkty wprowadza się nie tylko do klasycznych aranżacji. Plecionki można spotkać w wielu innych przestrzeniach, o czym napiszemy poniżej.

Jakie meble plecionkowe najchętniej się stosuje? Królują przede wszystkim wygodne, profilowane fotele (również w wersji bujanej), sofy, pufy, a także stoliki oraz skrzynie do przechowywania rozmaitych drobiazgów i akcesoriów. Tego typu rozwiązania idealnie sprawdzają się nie tylko na tarasie, ale też w domowych przestrzeniach.

Gdzie wykorzystać meble plecionkowe?

Dekoracyjna forma mebli plecionkowych sprawia, że chętnie wprowadza się je do pomieszczeń rekreacyjnych, a zwłaszcza salonu lub sypialni, w których stają się nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale też efektownym dodatkiem.

Trzeba bowiem wspomnieć, że takie produkty wpisują się w wiele współczesnych trendów. Plecionki stały się znakiem rozpoznawczym choćby stylu boho. Nie są też obce aranżacjom w duchu skandynawskim. Szczególnie chętnie wprowadza się je do niezmiernie popularnego obecnie nurtu urban jungle. Tak naprawdę jednak, w zależności od wybranego materiału, designu mebla oraz zastosowanych dodatków, meble plecionkowe mogą zagościć w większości modnych wnętrz.

Nie tylko naturalne surowce – meble technorattanowe i polipropylenowe

Standardowe meble plecionkowe wytwarza się z naturalnych surowców, a zwłaszcza wikliny i rattanu. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Coraz częściej spotyka się bowiem wyposażenie produkowane z tworzyw sztucznych, czego przykładem są choćby rozwiązania od Bazkar.pl.

Pojawiają się konstrukcje wyplatane z technorattanu, czyli materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, który do złudzenia może przypominać gałązki palmy rattanowej. Innym, niejednokrotnie tańszym rozwiązaniem bywają meble odlane w jednym kawałku z trwałego polipropylenu, uzyskującego jednak wykończenie imitujące wzór plecionki. Czym wyróżniają się takie konstrukcje? Produkty z tworzyw sztucznych są znacznie prostsze do utrzymania w czystości, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i długo zachowują optymalną formę.

Efektowne i wygodne meble plecionkowe do Twojego salonu

Meble plecionkowe potrafią być niezmiernie dekoracyjne i eleganckie. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach rekreacyjno-reprezentacyjnych, stając się w nich centrum modnej aranżacji oraz tworząc idealne miejsce do wypoczynku. Chcesz się przekonać, jak dzięki nim odmienisz i swoje wnętrze?

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*