Od czego ubezpieczyć mieszkanie na poddaszu?

Od czego ubezpieczyć mieszkanie na poddaszu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy uważają mieszkania na poddaszu za mniej bezpieczne niż te, które są położone na innych kondygnacjach. Czy rzeczywiście tak jest? Lokale tuż pod dachem są narażone na nieco inne zagrożenia, dlatego warto się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. Jak to zrobić? Najlepiej wykupić dobrze dopasowaną polisę ubezpieczeniową. Zobacz, jak wybrać najlepszą.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

Każda nieruchomość na swoją specyfikę, która wiąże się z tym, w jakim stopniu jest ona narażona na występowanie poszczególnych zagrożeń. Dlatego, zanim kupisz ubezpieczenie, zastanów się, jaki powinien być zakres jego ochrony i przed jakimi szkodami trzeba koniecznie się zabezpieczyć. Z jednej strony polisa powinna uwzględniać wszystkie potencjalne zagrożenia, z drugiej – nie warto przepłacać.

Jeśli chcesz poznać ofertę poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, niekoniecznie musisz udawać się do multiagenta. Możesz porównać dostępne możliwości, wchodząc na stronę: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Znajdziesz tam kalkulator ubezpieczeń, dzięki czemu poznasz aktualne ceny poszczególnych polis, co ułatwi Ci wybranie takiej, która najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby. 

Podając takie dane, jak:

  • typ nieruchomości,
  • rok jej budowy,
  • powierzchnię,
  • oczekiwany zakres ochrony,

otrzymasz aż kilkadziesiąt ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Możesz przeglądać je szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu.

Zanim jednak skorzystasz z porównywarki, warto się zastanowić jakie czynniki na pewno powinna obejmować polisa, a co można do niej dodać, by podnieść poziom ochrony.

Mieszkanie na poddaszu – co mu zagraża?

Mieszkanie na poddaszu to specyficzny typ lokalu. Znajduje się tuż pod dachem, więc podczas wyboru polisy, warto uwzględnić takie zagrożenia, które mogą być związane właśnie z brakiem obecności sąsiada na wyższej kondygnacji. 

Wśród zdarzeń, które mogą być najbardziej szkodliwe dla mieszkania na poddaszu, należy zatem wskazać:

  • zalanie wskutek przeciekającego dachu,
  • zaleganie śniegu,
  • deszcz nawalny,
  • upadek drzew i masztów,
  • pękania mrozowe.

Jeśli zatem zależy Ci na kompleksowej ochronie, zadbaj o to, by obejmowała wyżej wymienione zagrożenia. Nieco mniejszy nacisk można położyć w przypadku takiego lokalu na szkody związane z włamaniem. Jest bowiem znikome ryzyko, że do lokalu na poddaszu złodziej dostanie się przez okno. 

Więcej informacji na temat tego, od czego warto ubezpieczyć mieszkanie na ostatniej kondygnacji, znajdziesz na stronie: https://rankomat.pl/nieruchomosci/czy-warto-ubezpieczyc-mieszkanie-na-poddaszu. Możesz sprawdzić tam także przykładowe ceny polis ubezpieczeniowych o różnych zakresach ochrony.

Mieszkanie na poddaszu na wynajem

Jeśli planujesz wynająć lokal na poddaszu, zakres ochrony ubezpieczeniowej związanej z uszkodzeniami wynikającymi z czynników atmosferycznych i konstrukcyjnych warto wzbogacić o inne ryzyka. Należą do nich przede wszystkim:

  • wandalizm, 
  • dewastacja mienia,
  • stłuczenie przedmiotów szklanych.

Ubezpieczając się również od takich zdarzeń, zyskasz kompleksową ochronę, która wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. 

Zdjęcie główne: Vlada Karpovich/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

5 − 4 =