Nie tylko gruntowny remont może sprawić, że nasza sypialnia zyska nowe życie. Czasami wystarczą drobne zmiany, których dokonamy w krótkim czasie. Nie muszą być również bardzo kosztowne. Oto kilka pomysłów.
Szybkie zmiany w sypialni można uzyskać już przez samą zmianę koloru i wystroju ścian. Obecnie malowanie nie jest dużym przedsięwzięciem, gdzie trzeba mieszać farby i nakładać je w wielu warstwach.
Jeśli zmiana koloru ścian to dla Ciebie za mało i chcesz większych zmian, możesz śmiało zainwestować w panele ozdobne 3D lub fototapetę, które odmienią wnętrze Twojej sypialni.
Nie chodzi w tym przypadku oczywiście o pozbycie się łóżka z sypialni i zakup nowego, co z pewnością nie zalicza się do niewielkich wydatków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma aranżacja łóżka dla wyglądu całej sypialni. Warto więc wymienić tekstylia – kolorowe poduszki czy nowa kapa w ciekawy wzór sprawią, że łóżko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Dobrym pomysłem jest też wymiana zasłon i firanek. Żółcie, błękity, beże i szarości – wybór kolorów jest duży. Popularna jest również butelkowa zieleń, którą warto wykorzystać w dużych sypialniach.
Wiadomo, że odpowiednio dobrany dywan jest w stanie nie tylko zapewnić komfort stopom, ale przede wszystkim wizualnie ocieplić wnętrze. Właśnie w taki sposób możemy przeprowadzić małą wielką zmianę w naszej sypialni. W tym sezonie popularne są dywany z naturalnych materiałów – zwłaszcza wełny lub wełny połączonej z jedwabiem. W cenie są również modele o nietypowej strukturze np. z frędzlami lub te wykonane z filcowanej wełny.
Metamorfoza mebli może radykalnie odmienić wnętrze sypialni. Drewniane meble można pomalować odpowiednią farbą. Przed zakupem farby warto zasięgnąć w sklepie porady eksperta, ponieważ wybór nieodpowiedniej farby może zniszczyć meble.
Meble wykonane z płyty MDF lub wiórowej i pokryte różnego rodzaju powłokami możemy okleinować. Dzięki tej technice szybko odmienimy wygląd naszych starych mebli, a nasza sypialnia zyska zupełnie nowy wygląd.
Duże zmiany w wyglądzie sypialni możemy też wprowadzić poprzez zawieszenie na ścianie ‘’żywego obrazu’’, czyli kompozycji wykonanej z mchu chrobotka reniferowego o soczyście zielonym kolorze. Dodatkiem bywają często szyszki lub kawałki drewna odsłaniające ciekawe usłojenie. Jakie jeszcze są zalety żywego obrazu? Do jego wykonania używa się mchu stabilizowanego, który stosowany jest wewnątrz budynków. Jest on specjalnie konserwowany, dlatego nie trzeba go podlewać.
Brak lampek nocnych lub niezbyt ciekawe modele wykorzystywane w sypialni, to niewątpliwy błąd. Na ich miejsce możemy wprowadzić bardzo ciekawe i pomysłowe lampki nocne w kolorach pasujących do wnętrza. Do sypialni ze ścianami w kolorze butelkowej zieleni świetnie będą pasowały modele ze złotymi akcentami. Bardzo stylowym i unikalnym rozwiązaniem z całą pewnością są lampy witrażowe, których popularność trwa z różnym natężeniem od XIX w.